Nagy érdeklődés mellett lezajlott a Fogyasztóvédelmi fórum | Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

<< 2019 Január >>
1920

Nagy érdeklődés mellett lezajlott a Fogyasztóvédelmi fórum

Szerző: Pallósi Krisztina | 2018. október 25.

Sok érdeklődőt vonzott a Veszprém Megyei Kormányhivatal Veszprémi Járási Hivatala és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara közös fogyasztóvédelmi fórum rendezvénye.

A rendezvényen résztvett vállalkozások és fogyasztók a jogkövető magatartáshoz kaptak hasznos tájékoztatást.

Troják László főosztályvezető /Veszprém Megyei Kormányhivatal Veszprémi Járási Hivatal Műszaki Engedélyezési, Fogyasztóvédelmi és Foglalkoztatási Főosztály/ előadásában a jótállásról, szavatosságról és a bejelentett fogyasztói igények kezeléséről tartott tájékoztatót, majd válaszolt a résztvevők kérdéseire. Dr. Kriesch Attila főosztályvezető /Innovációs és Technológiai Minisztérium Európai Fogyasztói Központ/ ismertette az Európai fogyasztói Központ működését és a határon átnyúló fogyasztói panaszok kezelésének lehetőségeit. Dr. Vasvári Csaba elnök /Veszprém Megyei Békéltető Testület/ a testület munkájáról, a fogyasztói panaszok kezeléséről, a bejelentésekről, tipikus hibákról tájékoztatta a jelenlévőket. Dr. Kulisity István ügyvéd /Szigeti, Raszler & Kulisity Ügyvédi Iroda/ a Teljesítésigazolási Szakértői Szerv működéséről beszélt és bemutatta a TSZSZ eljárás lényegét.