„Bajnokok útja” roadshow Veszprémben

2019. április 04.

Kamaránk közreműködésével a "Bajnokok útja", a EuroSkills Budapest 2018 kísérőrendezvényének egyik állomása a Veszprémi Szakképzési Centrum volt, ahol szakmai bemutatókkal várták a tavalyi nemzetközi verseny győzteseit.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara közreműködésével tavaly ősszel került megrendezésre a szakmák Európa-bajnoksága, a EuroSkills Budapest 2018, amelyen a fiatal szakemberek 37 szakmában versenyeztek, és közel 100 000 látogató vett részt. A verseny programpontjai között szerepelt a „Bajnokok útja” elnevezésű roadshow, amellyel a győztesek számára lehetőséget biztosítottak a szervezők arra, hogy bemutassák szaktudásukat a magyar diákoknak a szakképzési centrumok meglátogatása alkalmával, valamint betekintést nyerjenek a magyar szakképzési rendszerbe.

A Bajnokok útján a EuroSkills Budapest 2018 verseny aranyérmesein túl a magyar csapat is képviseltette magát. A 6 napos magyarországi tanulmányút egyik állomása a Veszprémi Szakképzési Centrum (VSZC) volt, ahol szakmai programokkal várták a bajnokokat.

A veszprémi program alkalmával a közel 20 fős, hazai és külföldi bajnokokból álló csoport a Táncsics Mihály Szakgimnáziumot, Szakközépiskolát és Szakiskolát, valamint a ”SÉF” Vendéglátóipari és Turisztikai Szakgimnáziumot és Szakközépiskolát látogatta meg. A résztvevőket Schindler Lászlóné, a VSZC főigazgatója köszöntötte, majd Eveli Péter, a Táncsics igazgatója mutatta be az intézményt, ezt követően pedig Simon Krisztián EuroSkills bútorasztalos bajnok szemléltette szakmai útját. Az előadások után a faipar, építészet, elektronika és szépségipar szakmacsoportok bemutatóit tekinthették meg a bajnokok. A program a SÉF-ben folytatódott, ahol az intézmény bemutatását követően a pincér, cukrász és szakács szakmák rejtelmeibe nyerhettek betekintést a résztvevők. A látogatás a Tihanyi Apátság megtekintésével zárult.

• 2019-04-04 - Bajnokok útja, Veszprém