Export információk

2020. március 23.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium honlapján közzétették a koronavírus járványhelyzettel összefüggő, közúti személy- és teherforgalmat, vasúti személyforgalmat, légiforgalmat érintő intézkedésekkel, határinfókkal kapcsolatos legfontosabb információk elérhetőségét.

A Kormány legfontosabb feladata jelenleg az, hogy a lehető legnagyobb mértékben lassítsa a járvány terjedését. Mindezek mellett azonban megkezdődött a gazdaság újraindítását célzó munka is.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium tájékoztatást nyújt az exportőröket érintő legfontosabb technikai kérdésekről is az Export Hungary oldalon.

• Tájékoztatás az Operatív Törzs a lakosság ellátásának biztosításához szükséges áruszállítás folyamatosságának biztosítása érdekében hozott döntéséről (gépkocsivezetőket érintő intézkedések):
    Részletekért kérjük, kattintson ide

Amennyiben az exporttevékenységgel kapcsolatban kérdése merülne fel, forduljon bizalommal a Külgazdasági és Külügyminisztérium Exportfejlesztési Koordinációs Főosztályának munkatársaihoz vagy a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamarához.

Forrás: exporthungary.gov.hu