A FOCUS VENTURES Tőkealap-kezelő Zrt. kezelésében lévő alapok célja, hogy a hazai nagyvárosok és vonzáskörzetük gazdasági működésének gerincét képező vállalatokat finanszírozza. A tőkealapokból helyi vállalkozások ígéretes fejlesztési, beruházási lehetőségek megvalósításához kaphatnak tőkejuttatást.

Az EUROPE DIRECT hálózat Veszprém megyei irodáját 2013 óta működteti a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, amely harmadízben is elnyerte a működtetési jogot a 2021 májusa és 2025 decembere közötti időszakra.

A Széchenyi Kártya Program segítségével megújult Veszprém ikonikus étterme, az 1984 óta működő Horváth-Kert Vendéglő, amelyet a kamara külön elismerésben is részesített.

Kérelemmel menthető ki a beszámolók, illetve az azokhoz kapcsolódó bevallások május 31-ei határidejének elmulasztása.

Május 1-től az ágazati bértámogatási programban a támogatott munkavállaló bérének felét térítik meg a mindenkori minimálbér másfélszereséig. Az állam a járulékokat is elengedi, így a munkabér mintegy kétharmadát fedezi.

Az Európa-nap (május 9.) az európai béke és egység ünnepe. A Europe Direct Veszprém ez alkalomból online nyereményjátékot hirdet 2021. május 3. és 9. között.

A minden évben megrendezett Európa-nap (május 9.) az európai béke és egység ünnepe. A pandémiás helyzetre tekintettel a kamara által működtetett Europe Direct iroda online nyereményjátékot hirdet 2021. május 3. és 9. között.

A 2009-ben alapított Design Management Díjat a Magyar Formatervezési Tanács azzal a céllal hívta életre, hogy elismerje azokat a szervezeteket, melyek példaértékű eredményeket és sikeres működési modelleket mutatnak fel hazai és nemzetközi szinten.