Az Országos Vállalkozói Mentorprogram kiemelt projekt keretében a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara felhívást hirdet a Magyarországon működő kezdő exportőr, illetve az export tevékenységüket növelni kívánó mikro-, kis- és középvállalkozások számára üzletfejlesztésük támogatását célzó vállalkozói mentorprogramban külpiaci mentoráltként való részvételre.

Az Országos Vállalkozói Mentorprogram elnevezésű kiemelt projekt keretében a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara felhívást hirdet Magyarországon működő kis és középvállalkozások számára beszállítófejlesztési mentorprogramban való részvételre.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK), az Innovációs és Technológiai Minisztérium és a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvány szervezésében megvalósuló Országos Vállalkozói Mentorprogram Veszprém megyei nyitórendezvényére 2019. szeptember 16-án került sor a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara konferenciatermében.

A Galileo az EU saját fejlesztésű globális navigációs műholdrendszere. Ez a civil felügyelet alatt álló civil rendszer pontos helymeghatározási és időmérési információkat szolgáltat. A Galileo célja annak biztosítása, hogy Európa független legyen más műholdas navigációs rendszerektől, és hogy stratégiai autonómiát élvezzen a műholdas navigáció terén.

A Veszprém Megyei Europe Direct iroda online nyereményjátékot indít 2019. szeptember 16. és 22. között Magyarország uniós csatlakozásának 15. évfordulója alkalmából. A játékosok naponta 1-1, uniós tagságunkkal kapcsolatos kérdésre adhatnak választ az iroda Facebook-oldalán. A helyesen válaszolók között kisorsolásra került egy Amazon Kindle 8 e-book olvasó és 3 Europe Direct ajándékcsomag.

A K&H díjat hirdet a magyarországi családi tulajdonban lévő vállalkozások számára azzal a céllal, hogy támogassa és elismerje azok hozzájárulását a magyar gazdasághoz és elkötelezettségét a társadalom iránt. Négy különböző kategóriában maximum 2-2 díjat ítél meg a zsűri. A pályázat benyújtásának határideje: 2019. október 27.

A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara és Georgikon Kara részt vesznek egy lengyel-olasz-brit-magyar egyetemi projektben, amely a Felsőoktatási Csereprogramért felelős Lengyel Nemzeti Ügynökség (NAWA) finanszírozásából valósul meg.

A felmérés során azt vizsgálják, hogy a tudományos ismeretek és szakértelem hogyan használható fel turizmussal foglalkozó vállalkozások és intézmények esetén.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara pályázatot hirdet leendő/kezdő vállalkozók, illetve az üzlet iránt érdeklődő magánszemélyek részére az Európai Unió által támogatott Erasmus Fiatal Vállalkozóknak mentorprogramban való részvételre.