Komplex szakmai vizsgáztatásra felkészítő fórum

Szerző: Pátrovitsné Zölei Zsuzsanna
2019. május 14.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2019.05.03-án és 2019. 05.10-én vizsgabizottsági elnökök és tagok részére felkészítő fórumot rendezett.

A rendezvény célja, hogy az átalakított vizsgáztatási rendszerben is magas színvonalon tudják ellátni feladataikat a bizottságok tagjai az iskolarendszerű és iskolarendszeren kívüli szakmai záróvizsgákon.

Az előadó Pátrovitsné Zölei Zsuzsanna kamarai munkatárs volt, aki a 315/2013. (VII.28.) Kormányrendelet változásainak ismertetése mellett, felhívta a figyelmet a vizsgáztatásban előforduló hibákra is. A résztvevők érdeklődését mutatta, hogy az előadás után számos kérdést tettek fel. Az előadás zárásaként az vizsgabizottsági elnökök egy tesztet töltöttek ki.

A sikeres teszteredmények mutatják a vizsgabizottsági elnökök jó felkészültségét, amely bizonyítja, hogy feladatukat magas színvonalon, a jogszabályi előírások betartásával tudják ellátni. Mindkét fórum sikeres volt, 61 vizsgabizottsági elnök, és 121 bizottsági tag vett részt a rendezvényeken.

A felkészítő az NFA-KA-ITM-4/22/2018 számú támogatási szerződés keretében valósult meg.