Magyar Közlöny 12. számában megjelent az árak megállapításáról szóló törvény veszélyhelyzet ideje alatt történő eltérő alkalmazásával kapcsolatos rendelet, amely tartalmazza a kötelező kereskedői tájékoztatási formákat.

A Modern Városok Program Szakipark - Veszprémi Iparos Park projekt keretében technikaversenyt hirdet Veszprém Megyei Jogú Városa (VMJV) a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamarával (VKIK), valamint a "VKSZ" Veszprémi Közüzemi Szolgáltató Zrt. közreműködésével.

A kamarában január 26-án megrendezett sajtótájékoztatón Ovádi Péter országgyűlési képviselő, Hegedűs Barbara VMJV alpolgármestere és dr. Markovszky György VKIK elnök ismertette a verseny részleteit.

Az EU Tanácsa új ajánlást fogadott el a Covid19-világjárvány alatti biztonságos szabad mozgás megkönnyítésére vonatkozóan: figyelembe veszi az átoltottság jelentős növekedését, valamint az uniós digitális Covid-igazolvány gyors bevezetését.

A felhívás célja a vidéki mikrovállalkozások fejlődésének, piaci pozíciójának erősítése, a térségi felzárkóztatás és a helyi gazdaság élénkítése eszközbeszerzés, IT-fejlesztés és ingatlanberuházás támogatásával.

A Modern Városok Program Szakipark – Veszprém Iparos Park projekt keretében Veszprém Megyei Jogú Város és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a „VKSZ” Veszprémi Közüzemi Szolgáltató Zrt. SzakIpar4U címmel technikaversenyt hirdet Veszprém megyei általános iskolák 6-7-8. osztályos diákjai részére.

Az Innovatív Képzéstámogatási Központ által összeállított tájékoztató anyag információt nyújt a gazdálkodó szervezeteknek a szakképzésben való részvételi lehetőségekről, szakmai oktatásról, saját munkavállaló képzésről.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2022-ben is szervez mestervizsgára felkészítő önköltséges és támogatott képzéseket.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal a szociális hozzájárulási adó változásairól  információs füzetet állított össze.