Az Országos Vállalkozói Mentorprogram mentorált jelentkezési határidejét október 30-ig meghosszabbították.

A programhoz külpiaci mentorként csatlakozott a Csatári Plast Kft. és a Tornai Pincészet Kft., valamint beszállítói mentorként az Adient Mezőlak Kft., a Continental Automotive Hungary Kft. és a nass magnet Hungária Kft.

A munkaerő-megtartás problémáiról és a megoldási alternatívákról tartottak workshopot 2019. október 16-án a kamara és a Veszprém Megyei Humán Szakemberek Klubjának szervezésében.

Magyar Turisztikai Ügynökség a Modern Vállalkozások Programjával közösen roadshow-t indított annak érdekében, hogy a szálláshely-szolgáltatásban érdekelt kkv-k egy átfogó digitális szemléletformálással kiegészítve segítséget kapjanak a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központhoz (NTAK-hoz) való csatlakozáshoz.

A rendezvénysorozat veszprémi tájékoztatójára 2019. október 22-én kerül sor a Völgyikútban.

Pályaválasztási kiállítást rendezett a Veszprém Megyei Kormányhivatal a Veszprém Arénában 2019. október 4-5-én. A rendezvényen az elmúlt évek hagyományait követve a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara is részt vett.

„Felelősség a Közösségért és a Környezetért” díjat a Veszprém Megyei Önkormányzat Közgyűlése és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara közösen adományozza annak a Veszprém megyei társas vagy egyéni vállalkozásnak, amely tagja a Kamarának, és közvetve vagy közvetlenül a megyéhez kötődő kiemelkedően jelentős munkával, cselekedetével példaértékű eredményeket ért el a Veszprém megyében élő lakosok életminőségének javításában, és hozzájárult a megye gazdasági fejlődéséhez, hírnevének öregbítéséhez.

Tekintse meg a horvát híreket és tendereket!

Már kevesebb, mint négy hét van hátra az Egyesült Királyság Európai Unióból való 2019. október 31-i kilépéséig. A Európai Bizottság ezért – a hatodik brexitfelkészülési közleményében – felszólította az EU27-tagállamokban lévő valamennyi érdekelt felet, hogy készüljön fel a megállapodás nélküli brexitre. Az EB részletes ellenőrzőlistát tett közzé, hogy segítse az Egyesült Királysággal kereskedő vállalkozásokat a végső előkészületek megtételében.

Tekintse meg a román híreket és tendereket!