Nyomon követték a porcelán születését

2019. szeptember 18.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a Fischer Mór Porcelánipari Szakközépiskolával együttműködve augusztus közepén felső tagozatos diákok részére kézműves foglalkozást tartott. A program célja az volt, hogy a tanulók közelebbről is megismerkedhessenek egy Magyarországon is egyedülálló szakmával, a porcelánfestés- és készítés mesterségével.

Az egész napos foglalkozás során a résztvevők a Fischer Mór Porcelánipari Szakközépiskola tantermeiben kipróbálhatták a porcelándíszítési technikákat, az áttörést és a porcelánfestést, valamint készíthettek és összeállíthattak porcelánfigurákat.

A diákok ellátogattak a Minimanufaktúrába, ahol a porcelán születésének minden mozzanatát nyomon követhették: a korongozást, a porcelánrózsa-készítést, a kosárfonást éppúgy, mint a porcelánfestést. Ezt követően látogatást tettek a Porcelánmúzeumba, megismerhették a herendi porcelánkészítés történetét.

A kézműves foglalkozás az NFA-KA-ITM-4/2018/TK/22 számú Támogatási Szerződés keretében valósult meg.