Szakmák Éjszakája 2019

2019. április 15.

Negyedik alkalommal rendezték meg a megyében a Szakmák Éjszakája programot tanulók részére, 8 településen (Veszprém, Balatonfűzfő, Ajka, Tapolca, Sümeg, Pápa, Várpalota, Zirc) 13 helyszínen, több mint 20 szakma bemutatásával, közel 60 interaktív programmal.

Minden eddiginél nagyobb érdeklődés övezte a rendezvényt: több, mint 2500 diák fordult meg az iskolák tanműhelyeiben, tankonyháiban. A sikeres programot közel 200 fő pedagógus és technikai segítő szervezte, irányította.

A bemutatók a szakmák népszerűsítésén túl sok olyan ismeretet is adtak a pályaválasztás előtt álló fiataloknak, amelyek hozzájárulhatnak a nekik leginkább tetsző és megfelelő szakma kiválasztásához.

A Szakmák Éjszakája megvalósulását a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara is támogatatta.

• 2019-04-12 Szakmák Éjszakája