Számot adtak az évről

Szerző: Tremmer Tamás
2019. június 12.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2018-ban teljesítette az aktuális feladattervben megjelölt feladatokat, ezt állapította meg a szervezet éves küldöttgyűlése május 27-én.

Megtartotta éves küldöttgyűlését a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, ahol a szervezet tisztségviselői számot adtak az elmúlt évben végzett tevékenységről. A dr. Markovszky György elnök által beterjesztett beszámoló szerint a VKIK 2018-ban eredményesen végrehajtotta a feladattervben megjelölt gazdaságfejlesztési és szakképzési tevékenységeket. A kamara által tavaly szervezett mintegy 200 rendezvény színes témákkal széles körben érintették a résztvevő vállalkozásokat.

A gazdaságfejlesztési iroda 1 nemzetközi és 1 hazai pályázati projektet menedzselt, valamint 1 aktív klasztert és 4 aktív klubot működtetett közel 190 tagvállalkozás közreműködésével. A Széchenyi Kártya hiteligénylések száma töretlenül emelkedett, a 2018. évi igénylési adatok meghaladták a tervezett éves mutatókat

A tanulószerződések és együttműködési megállapodások száma szerint a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara országosan is előkelő helyen szerepel. A Nemzetgazdasági Minisztérium támogatásával 2018-ban is folytatódott a mesterek képzése 4 szakmában. A pályaorientációs feladatok keretében a kamara sikeresen szólítja meg és motiválja az általános iskolás tanulókat, a számukra rendezett események.

A szakképzést érintő folyamatos változásokra igyekeznek hatékonyan reagálni, hiszen mielőbb megoldást kell találni rövid és hosszú távon egyaránt a kialakult munkaerőpiaci helyzet kihívásaira.

• 2019-05-27 - VKIK Küldöttgyűlés

A jövőbeli stratégia feladataik között elhangzott, a kamara folyamatos, naprakész tanácsadói szolgáltatást nyújt minden, vállalkozás-működtetéssel összefüggő szakterületen: üzletvitel, forráskeresés, finanszírozás, jog, adózás, üzleti partnerkeresés, szakképzés. A gazdaságfejlesztést célzó rendezvényeikkel hozzájárulhatnak a vállalkozók hatékonyságénak növeléséhez.

A kamara határozott célja a 8. sz. főút fejlesztése érdekében a szükséges szakmai összefogás megteremtése mindazokkal, akik érdemi segítséget tudnak nyújtani ahhoz, hogy a megye határáig a szükséges 4 sáv kialakítása mielőbb megvalósuljon.

A szakképzés területén a hagyományos tevékenységek mellett a kamara kiemelt hangsúlyt fektet a gyakornoki rendszerre, mestervizsgák szervezésére és a kapcsolódó pályázati teendőkre, valamint a pályaorientációs tevékenységekre.

Támogatnák a kisvállalkozókat

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara vállalkozásfejlesztési közfeladatainak teljesítése céljából pénzügyi támogatási alapot tervez létrehozni a megyében működő kkv-k fejlesztéseinek finanszírozásához. Az elképzelések szerint az alap legfeljebb ötéves futamidejű, visszatérítendő, pályázati úton elnyerhető, 3-10 millió forint összegű, kamatmentes kölcsön formájában támogatja a Veszprém megyei vállalkozásokat. Kizárólag olyan gazdálkodó szervezet nyújthat majd be pályázatot, amely a pályázat benyújtásakor és az azt megelőző egy évben a VKIK önkéntes kamarai tagja volt.