Aláírták a fenntartói megállapodásokat

2021. április 21.

A kamarák fontos feladata a munkaerő-piaci igényeket, valamint a gazdasági trendeket figyelembe véve a vállalkozások érdekeinek érvényesítése az állam által támogatott képzések körében, a minőségi szakképzés megőrzése céljából.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium által jóváhagyásra kerültek a megyei középtávú képzésszerkezeti javaslatok alapján összeállított beiskolázási keretszámok.

A keretszámok szerint megkötött fenntartói megállapodások a 2021/2022. tanévtől kezdődően három tanévre biztosítják az állam által finanszírozott szakképzésben az ingyenes oktatás lehetőségét.

Dr. Udvardy György, dr. Markovszky György és dr. Somogyi Istvánné

A fenntartói megállapodást a korábban szakképzési megállapodással, együttműködési megállapodással rendelkező intézményfenntartók kötötték meg az iparkamarában április 21-én.

A Veszprémi Főegyházmegyét dr. Udvardy György érsek, az Agrárszakképzési Centrumot Szabó László Gábor kancellár és Hoczek László főigazgató képviselte. A Pápai Szakképzési Centrum részéről Berta Ildikó főigazgató, a Veszprémi Szakképzési Centrumtól Pap Máté kancellár és Kavalecz Gábor főigazgató vett részt az eseményen. Az szerződés megkötését a dr. Markovszky György kamarai elnök hitelesítette.