Eurobarométer: A magyarok 69%-a támogatja az euró bevezetését

2021. július 13.

A legfrissebb Eurobarométer felmérés eredményei azt mutatják, hogy az euró bevezetését széles körben támogatja azoknak a tagállamoknak a lakossága, amelyek még nem tértek át a közös valutára.

A felmérésre hét tagállamban került sor: Bulgáriában, Csehországban, Horvátországban, Lengyelországban, Magyarországon, Romániában és Svédországban. Összességében a válaszadók 57%-a támogatja az euró bevezetését a hazájában.

A közös valutát támogatók aránya Romániában (75%) és Magyarországon (69%) a legmagasabb.

A magyarországi adatok azt jelzik, hogy a támogatók aránya 3 százalékponttal nőtt a tavalyi felmérés során mért arányhoz (66%) képest, míg az euró bevezetését ellenző válaszadók aránya 31%-ról 26%-ra csökkent 2020 és 2021 között.

A felmérés legfontosabb magyarországi eredményei itt találhatók (angolul).