Nem minden számla, ami annak látszik - a Gazdasági Versenyhivatal közleményei

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamarát, illetve a Békéltető Testületet a vállalkozások több alkalommal is megkeresték – elsősorban telefonon – azzal a problémával, hogy ismeretlen cégek reklámozási szerződésre hivatkozva, számlát küldenek részükre, vagy „zaklatják” őket szerződésükre hivatkozva. A betelefonálók állítása szerint ők nincsenek szerződéses viszonyban az őket megkereső cégekkel.

A Gazdasági Versenyhivatal – hasonló ügyekkel kapcsolatosan honlapjukon is – közzétett különböző ismertetéseket, figyelem felhívó közleményeket, ezek közül most az ő hozzájárulásukkal kettőt teszünk közzé – szöveghűen: a „Nem minden számla, ami annak látszik”, illetve a „Számlának tűnő ajánlatok miatt bírságolt a GVH”  című anyagokat.