"Bevezetés a pénzügyi tervezésbe" tréning (Ajka - Pápa - Tapolca - Sümeg)

Rendezvény időpontja: 2024-03-05 09:00 - 2024-03-26 12:00
Rendezvény helyszíne: Ajka - Pápa - Tapolca - Sümeg

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara „Bevezetés a pénzügyi tervezésbe” címmel szakmai tréningeket szervez mikro-, kis- és középvállalkozások részére Ajkán, Pápán, Tapolcán és Sümegen.

A tréningsorozat célja, hogy esettanulmányokon keresztül bemutassa és megvizsgálja a pénzügyi tervezés alapjait, valamint egy jól működő vállalkozás bevételeinek, költségeinek és eredményének alakulását.

A tréning minden résztvevő számára bemutatja és érthetővé teszi a pénzügyi tervezés lépéseit, szakaszait, számítási módszereit. Az előadás háromórás időtartama elegendő időt ad a megértésre, és lehetőséget biztosít a résztvevő saját üzleti környezetébe való adaptálásra. A rendezvény célja, hogy a résztvevők akár pénzügyi végzettség vagy ismeret nélkül is átláthassák az alapvető vállalkozói pénzügyi folyamatokat.

IDŐPONTOK, HELYSZÍNEK:

2024. március 5. kedd (09:00)
AJKA, Kristály Hotel (8400 Ajka, Korányi Frigyes u. 20.)

2024. március 12. kedd (09:00)
PÁPA, Hotel Villa Classica (8500 Pápa, Bástya u. 1.)

2024. március 19. kedd (09:00)
TAPOLCA, Hunguest Hotel Pelion (8300 Tapolca, Köztársaság tér 10.)

2024. március 26. kedd (09:00)
SÜMEG, Hotel Kapitány (8330 Sümeg, Tóth Tivadar u. 19.)

Jelentkezzen, ha:

• vállalkozást tervez indítani, és szeretné megvizsgálni, hogy életképes-e az üzleti ötlete;
  • kezdő vállalkozó, és az üzleti sikerek vagy sikertelenségek okai nem tiszták, és csak a szerencsével vagy balszerencsével magyarázza az eredményeket;
  • aktív mikro- és kisvállalkozást vezet, és új szemszögből kívánja megvizsgálni vállalkozása gazdálkodás-működési modelljét.

TEMATIKA:

• Bevezetés: tervezés célja, fontosság
  • Bevétel csoportosítása: eseti, folyamatos, időszakos
  • Költségek csoportosítása: beruházási-működési (általános és arányosan változó)
  • Tervezési időtávok: 1, 3, 5 év
  • NYERESÉG = Bevétel – Költség (fogalmak tisztázása)
  • Bevétel: Bevételcsoportok kialakítása, célcsoportok meghatározása, elvárt db számok
  • Költségek: Beruházási költség, pótló beruházás szükségessége, idősíkja (ÉCS, fizikai elhasználódás)
  • Működési költségek csoportosítása: általános és működéstől függő
  • Excel-számítás, cash-flow ismertetés egyszerű, előre elkészített minta alapján
  • Levezetés: kérdezz-felelek
  • Hasznos weboldalak

PROGRAM:

08:30 Érkezés, regisztráció

Bevezetés a pénzügyi tervezésbe I.

Maár-Kocsis Magdi vállalati irányítási és controlling szakközgazdász, pályázatíró (BENT Egyesület)

10:30 Kávészünet

Bevezetés a pénzügyi tervezésbe II.

Maár-Kocsis Magdi vállalati irányítási és controlling szakközgazdász, pályázatíró (BENT Egyesület)

12:30 Esemény zárása, szendvicsebéd

A résztvevők részére a tréninget követően átadásra kerül:

• Excel táblázat egy esettanulmánnyal,
  • egy saját üzleti modell kidolgozására alkalmas felület,
  • pénzügyi és gazdasági információk érthetően (szakmai tudás és tapasztalat alapján),
  • az előadás prezentációja.

RÉSZVÉTEL:

• A workshopon való részvétel TÉRÍTÉSMENTES, de előzetes regisztrációhoz kötött, valamint feltétele a rendezett kamarai hozzájárulás.
  • A 20.000 Ft + ÁFA / fő tréning díj finanszírozását a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara vállalja át a résztvevőktől.

JELENTKEZÉS:

Jelentkezni az alábbi ONLINE JELENTKEZÉSI LAP valamelyikének kitöltésével lehetséges:

• AJKA (2024.03.05.) - A helyszínre a létszám BETELT!
  • PÁPA (2024.03.12.) - A helyszínre a létszám BETELT!
  • TAPOLCA (2024.03.19.) - A helyszínre a létszám BETELT!
  • SÜMEG (2024.03.26.) - A helyszínre a létszám BETELT!

Jelentkezési határidő: 2024. február 29.
A workshopok létszámkorlátja: 20 fő / helyszín

A létszámkorlátra tekintettel kérjük, csak abban az esetben küldje el jelentkezését, ha valóban részt tud venni az eseményen!

INFORMÁCIÓ:

pallosi.krisztina@veszpremikamara.hu
06-88-814-112

A rendezvények Magyarország Kormánya és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara "Szövetségben a Vállalkozókkal" című megállapodásához kapcsolódóan, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium támogatásával, a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara VF/44/5/2023_VKIK számú támogatási szerződése keretében valósulnak meg.