"Iparjogvédelem a piaci versenyben" szakmai fórum

Rendezvény időpontja: 2019-11-20 10:00 - 2019-11-20 13:30
Rendezvény helyszíne: VKIK (Veszprém, Radnóti tér 1.)

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szakmai fórumot szervez, amelynek keretében a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala jogi szakértői az iparjogvédelem eszköztáráról, versenyjogi jogérvényesítési lehetőségeiről nyújtanak tájékoztatást.

Ma már egyre szélesebb vállalkozói réteg használja a szellemitulajdon-védelem eszköztárát, amely fontos szerepet játszik a versenyelőny megszerzésében, a tisztességes piaci magatartás kialakításában, valamint növeli a vállalkozás értékét.

A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának jogi szakértői az iparjogvédelmi jogok hasznosításához, a visszaélések megelőzéséhez nyújtanak szakmai segítséget.

PROGRAM:

09:30 Érkezés, regisztráció

Megnyitó

Dr. Somogyi Istvánné főtitkár, Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

Az iparjogvédelem eszköztára

Mit veszít egy vállalkozás, ha nem foglalkozik a szellemi alkotások védelmével? | Titokbantartás vagy védelem? | A kizárólagos jog korlátai | Szabadalombitorlás | A versenytársak felderítése | Az iparjogvédelmi jogok hasznosítása | Szabadalmi licencia szerződések

Kürtössy Jenő iparjogvédelmi szakértő, Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala

Iparjogvédelem, verseny és a versenyjogi jogérvényesítés lehetőségei

A tisztességtelen versenyre vonatkozó szabályok | Az üzleti döntések tisztességtelen befolyásolásaAz üzleti titok megsértéseA versenykorlátozó megállapodások | Visszaélés az erőfölénnyel

Dr. Liber Ádám versenyjogi szakértő, Liber Ügyvédi Iroda

12:00 Ebéd

Konzultáció a szakértőkkel

Konzultációs igényét a téma és a kérdés megjelölésével kérjük, a pallosi.krisztina@veszpremikamara.hu címre szíveskedjen előzetesen megküldeni.

RÉSZVÉTEL:

• A rendezvényen való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
  • Jelentkezni a lenti online jelentkezési lap kitöltésével lehetséges 2019. november 14-ig.
  • Információ: Pallósi Krisztina: (88) 814-112, pallosi.krisztina@veszpremikamara.hu

Számítunk megtisztelő jelenlétére!

ONLINE JELENTKEZÉSI LAP:

Adatkezelési tájékoztató:
A rendezvényen kép- és hangfelvétel készül. A résztvevő a rendezvényen való regisztrációjával, részvételével – a kamara honlapján közzétett adatkezelési tájékoztatás szerint – előzetes és kifejezett hozzájárulását adja ahhoz, hogy a rendezvényen róla kép- és hangfelvétel készüljön, s ezeket a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara  a rendezvényről szóló tájékoztatásaiban, valamint egyéb kiadványaiban és online felületein felhasználja.