Adomány a koraszülött mentő alapítvány részére

2020. január 20.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a 2019. évi „Advent a Várban” programsorozat keretében szervezett kézműves és termelői vásáron árusított bögrékből származó bevételt a Bébi Koraszülött Mentő Alapítvány részére adományozta.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara együttműködve a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Veszprém Megyei Szervezetével, a Veszprémi Főplébániával és Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzatával hagyományteremtő szándékkal rendezte meg az „Advent a Várban” című, termelői és kézműves vásárral egybekötött karácsonyi programsorozatot 2019. november 30. és december 22. között, amelyen környezetvédelmi szempontokat is figyelembe véve a látogatók porcelánbögréből fogyaszthatták a forró italokat.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
a bögrék értékesítéséből befolyt bevételt, 500.000 Ft-ra kiegészítve
az alábbi szervezet részére adományozta:

Bébi Koraszülött Mentő Alapítvány
cím: 8200 Veszprém, Kórház u. 1.
adószám: 18933943-2-19
bankszámlaszám: 11748007-20136064

Az adomány átadásával kapcsolatos sajtótájékoztatón dr. Markovszky György, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke kiemelte, hogy egyedülálló kezdeményezésként valósult meg Veszprém város segítségével az adventi rendezvénysorozat. Kiemelte, hogy a karácsonyi ünnepkör elsősorban a családról és a gyermekekről szól, így a szervezők fontosnak tartották, hogy a bevételek révén helyben segítséget nyújtsanak a legkisebbeknek.

A tájékoztatón közreműködötött Sövényházi Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Veszprém megyei szervezetének elöke és Nagy Károly apát, kanonok, akik külön kihangsúlyozták a helyi együttműködés, összefogás fontosságát és eredményét, amelyhez a vásárt látogatók is hozzájárultak.

Dr. Szabó Éva főorvos, a Bébi Koraszülött Mentő Alapítvány kuratóriumi elnöke ismertette a szervezet történtetét és tevékenységét, valamint bemutatta a beérkezett támogatások felhasználását. A kamara részéről érkezett adományt az alapítvány diagnosztikai eszközvásárlásra fordítja.