A munkaerő-megtartás problémáiról és a megoldási alternatívákról tartottak workshopot 2019. október 16-án a kamara és a Veszprém Megyei Humán Szakemberek Klubjának szervezésében.

Pályaválasztási kiállítást rendezett a Veszprém Megyei Kormányhivatal a Veszprém Arénában 2019. október 4-5-én. A rendezvényen az elmúlt évek hagyományait követve a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara is részt vett.

2019. szeptember 30-án jelent az Országos Képzési Jegyzék módosításáról szóló kormányrendelet a 162. számú Magyar Közlönyben.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Nonprofit Kft. (MKIK GVI) 1998 óta évente kétszer rendszeresen felméri a magyar vállalkozások üzleti helyzetét és várakozásait.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2002-ben indította útjára a „Magyar Kézműves Remek” pályázatot, amelynek célja többek között a magyar kézművesség értékeinek és mestereinek elismerése, a minőségi kézműipari termékek bemutatása, a magyar kézművesség turisztikai kínálatának gazdagítása és a hagyományőrzés.  A "Magyar Kézműves Remek 2019” elismerő címben Veszprém megyei alkotó is részesült.

A szakképzésről szóló 2011. évi CLXXXVII. tv 68. § (1) bekezdése alapján a tanulót a gyakorlati képzésével összefüggésben  kedvezményes étkeztetés illeti meg.

Idén két Veszprém megyei vállalkozás érdemelte ki a Kamarai Védnöki Tábla elismerést: Papok Borozója Étterem (Balatonszőlős), a díjat átvette Boros Erna és Papp Zsolt üzletvezető. A másik díjazott: Petrányi Borterasz (Csopak), a díjat átvette Magas Enikő és Kós Attila üzletvezető.

A tartalomból: Magyar csapat a WorldSkills-en | A precizitás a lételeme: Eigner Design | Újabb védnöki táblás éttermek | Jó úton járnak: Papok Borozója Étterem, Petrányi Borterasz | Őszi pályaválasztási kiállítások | Kismesterek nagy tábora | Nyomon követték a porcelán születését | Mesterképzések | Kamarai iparjogvédelmi szolgáltatások | Tízéves a Lisszaboni Szerződés | 15 éve az EU-ban | Békéltető sarok | Erasmus pályázati felhívás stb.