A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara egynapos workshopot szervezett, amelynek keretében a vendéglátásban érintett szakemberek betekintést nyerhettek a zöldségfaragás világába.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2021. évi Mesteravató Ünnepségén 26 mesterlevél átadására került sor autószerelő, valamint gázfogyasztóberendezés- és csőhálózat szerelő szakmákban.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a megyei önkormányzattal közösen fórumot tartott a 8-as számú főút fejlesztéséről dr. Navracsics Tibor kormánybiztos és dr. Mosóczi László közlekedéspolitikáért felelős államtitkár közreműködésével.

Ősszel módosultak a szakképesítéssel kapcsolatos követelmények is, amik a vendéglátást is érintik. Július 1-jétől változott az engedélyeztetési folyamat és megszűnt a különengedély, illetve  a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) felületén egy másfajta adminisztrációs folyamatnak kell majd eleget tenni.

A gazdaság újraindítása érdekében a legkisebb vállalkozások számára elindult a Széchenyi Mikrohitel GO! új hitelkonstrukció a Széchenyi Kártya Programban, amely a mikrovállalkozások beruházási céljait segíti.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara hagyományos Gazdasági Fórum rendezvényére idén szeptemberben került sor. Az eseményen a magyar gazdasági kibontakozási esélyeiről Chikán Attila professzor tartott előadást az érdeklődő vállalkozások részére.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2021. augusztus 13-án és 27-én felkészítő fórumot és vizsgát szervezett a szakmai vizsgák ellenőrzési feladatokat ellátó tagjai részére.