Az Innovációs és Technológiai Minisztérium a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával közösen meghirdette az MKIK-nak gondozásra átadott szakképesítésekben az iskolai rendszerű nappali oktatásban részt vevő végzős tanulók számára a Szakma Kiváló Tanulója Versenyt és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyt.

Az OFA Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság (OFA Nonprofit Kft.) negyedik alkalommal hirdeti meg "Az Év Felelős Foglalkoztatója" elnevezésű pályázatát, a GINOP 5.3.6.-17-2017-00001 „Vállalati felelősségvállalás ösztönzése és állásfeltárás” kiemelt projekt keretében.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a tavalyi pozitív visszajelzésekre való tekintettel idén két turnusban szervezte meg Kismesterképző Nyári Táborát, ahova 5-7. osztályt végzett általános iskolai tanulók jelentkezését várták. A tábor célja az volt, hogy a diákok minél több szakmát ismerjenek meg a gyakorlatban.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2019-ben 5 szakmában (villanyszerelő, autószerelő, autóelektronikai műszerész, karosszérialakatos és CNC gépkezelő), 35 főnek indított mesterkurzusokat.

Kiemelkedően magas, 80%-os támogatást kaptak a mestercím megszerzéséhez azon gyakorlati képzőhelyek oktatói, akik a szakiskolai tanulók képzésével foglalkoznak vagy foglalkozni szeretnének.

A tartalomból: Kamarai küldöttgyűlés | Digitális egységes piac | Európa-nap | Karriernap összefoglaló | Kamarai tanévzáró: elismerések szakoktatóknak, képzőhelyeknek, tanulóknak | Tanműhelylátogatások | Kamarai Védnöki Tábla rendszer | Kozmetikus tréning | Sikeres gyakorlati oktatói vizsgák | Békéltető sarok: Mire figyeljünk vásárlás során? | Vállalkozói mentorprogram - nem csak vállalkozóknak (Erasmus)

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2018-ban teljesítette az aktuális feladattervben megjelölt feladatokat, ezt állapította meg a szervezet éves küldöttgyűlése május 27-én.

A Za-Sa Kft. 1995 óta önkéntes tagja a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamarának. Sólyom Károly, a társaság ügyvezetője küldöttként már a kezdetektől hatékonyan részt vett a kamara tevékenységében.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara június 6-án tartotta hagyományos tanévzáró ünnepségét, amelyen a szakképzés aktuális helyzetének áttekintése mellett sor került a kiváló tanulók, szakoktatók és gyakorlati képzőhelyek elismerésére is.