A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Pályaválasztási Iránytű címmel tájékoztató füzetet adott ki pályaválasztás előtt álló diákok részére.

November 24-én a megújult szakképzési rendszert bemutató online, élőben közvetített szakmai fórumra került sor. A rendezvény célja az volt, hogy az új jogszabályokról, keretekről, módszerekről és a megváltozott finanszírozásról átfogó képet kapjanak a duális képzőhelyek.

Megjelent az emberi erőforrások miniszterének határozata a járványügyi veszélyhelyzet miatt a középfokú iskolákban 2020. november 11-től érvénybe lépő digitális munkarendről.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2020. november 9-én Irány a szakképzés! címmel pályaválasztási délutánt szervezett 8. osztályos diákok és szüleik részére.

A kamara tisztújító küldöttgyűlésén több új embert is beválasztottak a kamara elnökségébe. Azt kérdeztük tőlük, milyen elképzelésekkel látnak munkához.

Megváltozott a 2013. évi LXXVII., a felnőttképzésről szóló törvény. Ez a változás új kötelezettségeket ró a vállalkozásokra. A változások érintik mind a szakképzést, mind a felnőttképzést.

A gazdasági kamarákról szóló 1999. évi CXXI. törvény, valamint a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Alapszabályának megfelelően, az egészségügyi követelmények betartásával eredményesen lezajlottak a kamarai választások.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara weboldalán elérhető a 2020-as Adótanácsadó e-Learning, amely az adóváltozásokat, az adóhatósági ellenőrzési tapasztalatokat, valamint az e-közigazgatás digitális eszközeit foglalja össze.