A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2022. évi Mesteravató Ünnepségén 25 mesterlevél átadására került sor autószerelő, speciális lábápoló, kézápoló és körömkozmetikus, valamint villanyszerelő szakmákban.

Illéssy Sándor Baptista Középiskola 2022. december 10-én rendezi meg 4 szakmában (szakács, pincér-vendégtéri szakember, cukrász, kereskedelmi értékesítő) a X. Illéssy Gasztro Kupát, Kisújszálláson.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által működtetett Humán Szakemberek Klubjának őszi kihelyezett klubülésén a LOCARGO Nemzetközi Szállítmányozó és Logisztikai Kft. tevékenységével, munkaerő-piaci helyzetével, jó gyakorlataival ismerkedhettek meg a résztvevők.

A Magyar Közlöny 2022. évi 171. számában megjelent a Kormány 1511/2022. (X.24.) Korm. határozata a Széchenyi Kártya Programmal kapcsolatos intézkedésekről.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2022. október 21-én felkészítő fórumokat és vizsgát szervezett a szakmai vizsgák ellenőrzési feladatokat ellátó tagjai és az ágazati alapvizsga elnökök részére.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara őszi gazdasági fórumot szervezett hazánk aktuális gazdasági helyzetéről és perspektíváiról, Prof. Dr. Bod Péter Ákos akadémikus közreműködésével.

2022. szeptember 7. és november 26. között kerül megrendezésre a Szakmák Olimpiája. Az idei WorldSkills versenyt 16 különböző városban szervezik meg, és 62 szakmában mérhetik össze tudásukat a versenyzők.

A 2022. szeptember 30-án hatályba lépett a 2022/2023. tanév rendjére alkalmazandó veszélyhelyzeti szabályokról szóló 368/2022. (IX. 29.) Kormányrendelet, amely több változást is hozott az aktuális tanév eredeti tervezésében. Ennek alapján őszi szünet a 2022/2023. tanévben nem adható ki.