A szakképző intézményekben a digitális munkarend bevezetésének eljárási szabályairól szóló határozat értelmében a tanulószerződéses tanulók gyakorlati képzése 2020. március 16-tól négy formában különböző valósulhat meg, amelyek finanszírozási háttere is különböző.

Digitális Összefogás elnevezéssel akciót indított az Innovációs és Technológiai Minisztérium. Célja, hogy a szektor szereplői által felajánlott digitális megoldások, eszközök és szolgáltatások minden érintetthez eljussanak ebben a rendkívüli helyzetben.

A kialakult veszélyhelyzetre tekintettel kifejezett tiltás hiányában sem javasolt a vizsgák személyes jelenléttel való megtartása.

A JEF/29359/2020-ITM miniszteri rendelet tartalmazza, hogy a szakmai gyakorlati oktatást - a szakma jellégétől és a szükséges eszközöktől függően - lehetőség szerint digitális munkarendben vagy egyéni felkészüléssel, projektfeladat előírásával kell megszervezni.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium folyamatosan dolgozza fel a szakképzési centrumok új eljárásrendjeit, amelyek mentén az intézmények a következő időszakban biztosítani fogják a folyamatos tantermen kívüli, digitális oktatási rendet.

A tanulók és hozzátartozóik védelmének érdekében 2020. március 16-tól visszavonásig tantermen kívüli oktatási rend van érvényben a szakképzésben is. A közismereti és szakmai elméleti tananyagot tantermen kívüli, digitális oktatás formájában sajátíthatják el a tanulók.

A veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 40/2020. (III. 11.) Korm. rendelet alapján az Innovációs és Technológiai Miniszter meghatározta a szakképzési alapfeladatellátás és a gyakorlati képzőhelyeken történő munkavégzés új rendjét.

A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) 2020-ban is meghirdette a Szakképzési Díj pályázatot, amely azon kiemelkedő projekteket és kezdeményezéseket méltatja, melyek jelentős mértékben és példaértékű módon segítik elő a gyakorlatorientált szakképzést Magyarországon.