A kamara elnöksége a tanulóképzés ösztönzésére, a legjobb gyakorlati képzőhelyek részére díjat alapított, amelyet minden évben a kamara külső szakértői által javasolt három vállalkozás kaphat meg. Idén kilencedik részesültek elismerésben vállalkozások.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara június 6-án tartotta hagyományos tanévzáró ünnepségét, amelyen a szakképzés aktuális helyzetének áttekintése mellett sor került a kiváló tanulók, szakoktatók és gyakorlati képzőhelyek elismerésére is.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara közreműködésével a Beauty Partner Kft. kozmetikusoknak és kozmetikus tanulóknak szakmai tréninget és bemutatót tartott 2019. május 23-án.

Sikeres őszi bemutatkozása után ismét útra kelt a Szakmavilág kamionja, amelyben virtuális élmény keretében ismerkedhettek meg a pályaválasztás előtt álló diákok négy szakmacsoporttal (építőipar, autóipar, vendéglátás és kreatív szakmák), emellett kísérőprogram keretében tájékozódhattak a pályaválasztással kapcsolatosan.

Veszprém Város Önkormányzata, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara megyei szervezete, valamint a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Karriernap címmel szakmabemutatókkal és konferenciával egybekötött állásbörzét szervezett a meghatározó megyei foglalkoztatók közreműködésével a Veszprém Arénában.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2019.05.03-án és 2019. 05.10-én vizsgabizottsági elnökök és tagok részére felkészítő fórumot rendezett.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara pályaorientációs tevékenységei keretében számos üzemlátogatást szervezett általános iskolai tanulók részére a Dunántúlon.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara kiemelt feladata a tanulószerződés megkötése előtt álló diákoknak történő segítségnyújtás. A megfelelő gyakorlati képzőhely megtalálásához mind a szülőknek, mind a pedagógusoknak és nem utolsósorban a tanulóknak is segítségre és sok-sok megbízható információra van szükségük.