Megjelent a Magyar Közlöny 2020/157. (VII.1.) számában a szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020 (II.7.) Korm.rendelet módosításáról szóló 319/2020. (VII.1.) Kormány rendelet.

Megjelent a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2020. évi első Szakképzési Magazinja.

Megjelent a felsőfokú duális képzés szabályozására is vonatkozó, a felsőoktatási szakképzésről és a felsőoktatási képzéshez kapcsolódó szakmai gyakorlat egyes kérdéseiről szóló 230/2012. (VIII. 28.) Korm. rendelet, 2020. június 18-i hatályú módosítása. A módosítás tartalmazza a veszélyhelyzet alatti gyakorlatszervezésre, hallgatói munkaszerződésre vonatkozó szabályozásokat is.

Szeptembertől a Szakképzési Híd programot a Dobbantó program és a műhelyiskolai képzés váltja fel, amelyek alternatív tanulási utat biztosítva teszik lehetővé az általános iskolát el nem végzőknek az alapfokú végzettség és egy részszakma megszerzését.

A Magyar Közlöny 2020. évi 144. számában megjelent a  veszélyhezet megszünésével kapcsolatos átmeneti szabályozás, amely a szakképzésre vonatkozó rendelkezéseket is tartalmazza.

Az Innovatív Képzéstámogató Központ https://ikk.hu/ oldala a megújuló szakképzéshez kapcsolódóan nyújt alapvető információkat, segíti az új szakmajegyzékben történő eligazodást és a pályaválasztás során a legmegfelelőbb szakma kiválasztását.z oldal a megújuló szakképzéshez kapcsolódóan nyújt alapvető információkat, segíti az új szakmajegyzékben történő eligazodást és a pályaválasztás során a legmegfelelőbb szakma kiválasztását.

Megjelent a veszélyhelyzet során a felnőttképzésben folyó oktatás és szakmai vizsgáztatás szabályait módosító, újabb rendelet.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium tájékoztatása alapján ugyanazok a szabályok vonatkoznak az összefüggő szakmai gyakorlatra, mint a tanév közbeni gyakorlati képzésre, mindaddig, amíg ettől eltérő döntés nem születik.