A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara 2024 szeptemberében gazdasági igényfelmérést indított, amelynek célja a helyi kkv-k és nagyvállalkozások gazdasági, szakképzési, munkaerőpiaci és gazdaságpolitikai igényeinek és javaslatainak gyors felmérése volt. Összefoglaló >>

2024. október 15-én a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (VKIK) és a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal közösen megalapította a Szakképzési és Foglalkoztatási Bizottságot. Az alakuló ülésnek a veszprémi ActiCity Tánc- és Mozgásművészeti Központ adott otthont, ahol közel harminc szervezet képviselője gyűlt össze.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara Juhász Klárával, A Kozmetikai diagnosztika, Bőrtípusok a kozmetikai gyakorlatban és Masszázs a kozmetikai gyakorlatban könyvek társszerzőjével egynapos INCI maraton workshopot szervezett kozmetikus szakemberek részére.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara 2024. október 4-én felkészítő fórumokat és vizsgát tartott az újonnan pályázott szakmai vizsgafelügyelők és ágazati alapvizsga elnökök részére.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara 2024 májusában járműfényező mesterképzést indított, amely négy hónap intenzív felkészülést követően sikeres vizsgával zárult.

Veszprém vármegye középfokú oktatási intézményei az alábbi időpontokban tartják pályaválasztási rendezvényeiket. Tájékoztatjuk a szülőket, hogy a középiskolák 2024. október 20-ig honlapjukon nyilvánosságra hozzák felvételi tájékoztatójukat.

Szeptember 10-15. között rendezték meg a WorldSkills Lyon 2024 világbajnokságot, amelyen fiatal szakemberek mérték össze tudásukat 59 szakmában.

A szakképzési rendszer számos képzési lehetőséget kínál azok számára, akik versenyképes szakképzettséget, szakképesítést kívánnak szerezni. Tájékoztatónkban a képzési rendszerrel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat és a Veszprém vármegyei szakképző intézmények által hirdetett képzéseket találja.