A 2022. szeptember 30-án hatályba lépett a 2022/2023. tanév rendjére alkalmazandó veszélyhelyzeti szabályokról szóló 368/2022. (IX. 29.) Kormányrendelet, amely több változást is hozott az aktuális tanév eredeti tervezésében. Ennek alapján őszi szünet a 2022/2023. tanévben nem adható ki.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében szeptember 21-22-én került megrendezésre a speciális lábápoló mestervizsga, amelyen 5 fő mesterjelölt egy 3 fős vizsgabizottság előtt adott számot tudásáról.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara pályázatot hirdet Országos Ágazati Alapvizsga Elnöki Névjegyzékbe történő felvételre.

Felhívás a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által nyilvántartott Országos Vizsgafelügyelői Névjegyzékbe történő jelentkezésre.

A Magyar Közlöny 2022. évi 128. számában megjelent a 2022/2023. tanév rendjéről szóló 22/2022. (VII. 29.) BM rendelet, amely 2022. szeptember 1-jén lép hatályba.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara pályázatot hirdet Mestervizsga Vizsgabizottsági Tagok névjegyzékbe való felvételre.

Az ágazati alapoktatás a szakképzés 2020. szeptember 1-jétől indult új rendszerében jelenik meg. Az adott ágazathoz tartozó szakmák tekintetében a technikumban az első két tanévben, a szakképző iskolában az első tanévben széles körű ágazati alapismeretekre tesznek szert a tanulók, amelyet az ágazati alapvizsga zár le. Ez jogosulttá teszi a tanulót a szakirányú képzésbe való belépésre.