Pályaorientációs tevékenységei keretében a kamara idén két alkalommal szervezi meg Kismesterképző Nyári Táborát 5-6-7. osztályt befejezett tanulók részére.

Negyedik alkalommal rendezték meg a megyében a Szakmák Éjszakája programot tanulók részére, 8 településen (Veszprém, Balatonfűzfő, Ajka, Tapolca, Sümeg, Pápa, Várpalota, Zirc) 13 helyszínen, több mint 20 szakma bemutatásával, közel 60 interaktív programmal.

Eredményes vizsgát tettek a kamarai gyakorlati oktatói képzések újabb csoportjai Veszprémben és Pápán, ahol 49-en vizsgáztak, közülük pedig 21-en kiválóan megfelelt tanúsítványt vehettek át.

A kamara tervei szerint június közepéig összesen 168 fő veheti majd át oktatói tanúsítványát a veszprémi, pápai, tapolcai és ajkai képzéseken.

Kamaránk közreműködésével a "Bajnokok útja", a EuroSkills Budapest 2018 kísérőrendezvényének egyik állomása a Veszprémi Szakképzési Centrum volt, ahol szakmai bemutatókkal várták a tavalyi nemzetközi verseny győzteseit.

Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Veszprém Megyei Szervezete, valamint a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2019. május 18-án Karriernapot rendez a Veszprém Arénában.

Idén is megkezdődtek a szintvizsgák, ami a szakközépiskolás diákok számára az első szakmai megmérettetést jelenti. Az NFA-KA-ITM-4/2018/TK/22 számú támogatási szerződés keretén belül a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 17 iskola együttműködésével 930 tanulónak szervezi meg a szintvizsgát február és április közötti időszakban.

Játszva lehet a legtöbbet megtanulni, egy-egy szakmát megismerni. E célt teljesítette be a kamara Szakmára fel! vetélkedősorozata.

Ünnepélyes díjátadóval zárult a 12. Szakma Sztár Fesztivál, amelyen 52 szakmában, 11 szakmacsoportban összesen 232-en versengtek a szakma legjobbjának járó címért március 12-14. között a Hungexpo területén.