Az Innovációs és Technológiai Minisztérium a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával közösen meghirdette az MKIK-nak gondozásra átadott szakképesítésekben az iskolai rendszerű nappali oktatásban részt vevő végzős tanulók számára a Szakma Kiváló Tanulója Versenyt és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyt.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara közreműködésével jelentkezési lehetőséget biztosít szakács és pincér szakmában a mai kor követelményei és a piaci szereplők elvárásainak megfelelő igények szerint megújított tartalmú PILOT program keretében megrendezésre kerülő támogatott mesterképzésére.

Az OFA Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság (OFA Nonprofit Kft.) negyedik alkalommal hirdeti meg "Az Év Felelős Foglalkoztatója" elnevezésű pályázatát, a GINOP 5.3.6.-17-2017-00001 „Vállalati felelősségvállalás ösztönzése és állásfeltárás” kiemelt projekt keretében.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a tavalyi pozitív visszajelzésekre való tekintettel idén két turnusban szervezte meg Kismesterképző Nyári Táborát, ahova 5-7. osztályt végzett általános iskolai tanulók jelentkezését várták. A tábor célja az volt, hogy a diákok minél több szakmát ismerjenek meg a gyakorlatban.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2019-ben 5 szakmában (villanyszerelő, autószerelő, autóelektronikai műszerész, karosszérialakatos és CNC gépkezelő), 35 főnek indított mesterkurzusokat.

Kiemelkedően magas, 80%-os támogatást kaptak a mestercím megszerzéséhez azon gyakorlati képzőhelyek oktatói, akik a szakiskolai tanulók képzésével foglalkoznak vagy foglalkozni szeretnének.

A kamara elnöksége a tanulóképzés ösztönzésére, a legjobb gyakorlati képzőhelyek részére díjat alapított, amelyet minden évben a kamara külső szakértői által javasolt három vállalkozás kaphat meg. Idén kilencedik részesültek elismerésben vállalkozások.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara június 6-án tartotta hagyományos tanévzáró ünnepségét, amelyen a szakképzés aktuális helyzetének áttekintése mellett sor került a kiváló tanulók, szakoktatók és gyakorlati képzőhelyek elismerésére is.

Sikeres őszi bemutatkozása után ismét útra kelt a Szakmavilág kamionja, amelyben virtuális élmény keretében ismerkedhettek meg a pályaválasztás előtt álló diákok négy szakmacsoporttal (építőipar, autóipar, vendéglátás és kreatív szakmák), emellett kísérőprogram keretében tájékozódhattak a pályaválasztással kapcsolatosan.