A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara pályaorientációs tevékenysége keretében idén is két alkalommal kismesterképző nyári táborokat szervez az 5-6-7. osztályt befejezett tanulók részére.

Megjelent a veszélyhelyzet során a felnőttképzésben folyó oktatás és szakmai vizsgáztatás szabályait módosító, újabb rendelet.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium tájékoztatása alapján ugyanazok a szabályok vonatkoznak az összefüggő szakmai gyakorlatra, mint a tanév közbeni gyakorlati képzésre, mindaddig, amíg ettől eltérő döntés nem születik.

Idén nagyobb arányban folytatják tanulmányaikat a diákok a szakmát és érettségit egyszerre nyújtó középfokú szakképzési intézményben, mint az előző másfél évtized bármelyik évében.

A JEF-36644/2020-ITM miniszeri rendelet értelmezése és alkalmazása a komplex szakmai vizsgák megszervezésének és lebonyolításának eltérő rendjéről, valamint a tanulószerződések és a kapcsolódó finanszírozási kérdések kezeléséről a koronavírus miatti veszélyhelyzetben (2019/20. tanév május-június)

Az innovációs és technológiai miniszter határozata értelmében szigorú óvintézkedések mellett májusban adhatnak számot tudásukról a szakképző intézményekben vizsgázók, és érettségi nélkül is lehet jelentkezni a technikumok kétéves képzéseire.

A koronavírus-járvány okozta veszélyhelyzetre tekintettel a duális képzéssel kapcsolatos gyakran ismételt kérdéseket összefoglaltuk a digitális munkarend bevezetéséról szóló rendelet alapján.

Döntött a kormány a 2019/20 évi érettségi vizsgákról. Az érettségik 2020. május 4. napján kezdődnek, és körülbelül 2 hétig tartanak majd.