A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara pályázatot hirdet Országos Ágazati Alapvizsga Elnöki Névjegyzékbe történő felvételre.

Felhívás a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által nyilvántartott Országos Vizsgafelügyelői Névjegyzékbe történő jelentkezésre.

Egyre nagyobb az érdeklődés az építőipari szakmák iránt. A piaci igényekre reagálva a Veszprémi Szakképzési Centrum Táncsics Mihály Technikuma Piltman Miklós ácsmester közreműködésével felnőttek részére ács szakmai képzést indított.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2023. január 30-i egységes megjelentetési dátummal pályázatot hirdet a Kamarai Gyakorlati Oktató Képzés Országos Tréneri Névjegyzékébe történő felvételre.

2023. január 1-jétől több ponton is módosult a munkatörvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény, azaz az Mt. Az új rendelkezések egy része hatással van a szakképzési munkaszerződésekre is. Ilyen a fiatal munkavállalókra vonatkozó rendelkezések kibővülése egy alcsoportra vonatkozó különszabályokkal.

Felhívás a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által nyilvántartott ORSZÁGOS ÁGAZATI ALAPVIZSGA VIZSGAELNÖKI NÉVJEGYZÉKBE történő jelentkezésre

A 573/2022. (XII. 23.) Korm. rendelet alapján 2023.01.01-jétől a minimálbér 232.000 Ft lesz. A tanulószerződéses tanulók megemelt juttatását az alábbi táblázat mutatja szakmánként.

Véget ért a két hónapon át zajló WorldSkills Competition 2022 Special Edition versenysorozat, amely keretén belül 23 szakmában 27 versenyző képviselte hazánkat. Tehetségüket mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a magyar versenyzők két ezüst- és egy bronzéremmel, valamint 12 kiválósági éremmel tértek haza az idei világbajnokságról.