Pályaválasztási kiállítást rendezett a Veszprém Megyei Kormányhivatal a Veszprém Arénában 2019. október 4-5-én. A rendezvényen az elmúlt évek hagyományait követve a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara is részt vett.

2019. szeptember 30-án jelent az Országos Képzési Jegyzék módosításáról szóló kormányrendelet a 162. számú Magyar Közlönyben.

A szakképzésről szóló 2011. évi CLXXXVII. tv 68. § (1) bekezdése alapján a tanulót a gyakorlati képzésével összefüggésben  kedvezményes étkeztetés illeti meg.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a tavalyi pozitív visszajelzésekre való tekintettel, idén két turnusban szervezte meg Kismesterképző Nyári Táborát, ahova 5-7. osztályt végzett általános iskolai tanulók jelentkezését várták.

A szentkirályszabadjai Eigner Desing volt az egyik „műhely”, ahol Simon Krisztián bútorasztalos tanulóként elleshette a fogásokat. A szakmában mindig kihívást kereső fiatalemberre büszkén tekintenek, hiszen megnyerte a 45. WorldSkills versenyt, egyben a nemzet legjobbja címet is elnyerte.

Éppen húsz éve kezdte a vállalkozását Eigner János. Az eddig eltelt időszakban fő tevékenységükké az egyedi és design bútorok tervezése és gyártása vált.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a Fischer Mór Porcelánipari Szakközépiskolával együttműködve augusztus közepén felső tagozatos diákok részére kézműves foglalkozást tartott. A program célja az volt, hogy a tanulók közelebbről is megismerkedhessenek egy Magyarországon is egyedülálló szakmával, a porcelánfestés- és készítés mesterségével.

Elengedhetetlen, hogy a szakmai képzés színvonalát a gazdaság elvárásaihoz igazítsuk, hangzott el a kamarai díjátadón. Mayer Gyula, az Ágazati Készségtanács Vendéglátóipari és Turisztikai Tagozatának elnöke beszéde elején leszögezte: mielőtt a szakképzés helyzetéről beszélünk, nem árt tudni, hol tartunk, és hova akarunk eljutni. Alapelv: a szakmai képzés színvonalát a gazdaság elvárásaihoz kell igazítani. A szakképzés a gazdaság szerves része kell legyen.

Zsinórban a harmadik szakmai versenyét is megnyerte Simon Krisztián, aki az európai „trón” után a világ „tetejére” is felülhetett. A sikerektől függetlenül Krisztián nem szállt el, maradt az a szerény, szerethető srác, akit pár évvel ezelőtt megismerhettünk.