Az EU kohéziós politikája keretében 10 uniós tagállam 25 nagyszabású infrastrukturális projektje javára összesen 4 milliárd euró értékű beruházást hajt végre. Magyarországon az EU 105,5 millió eurót (közel 34 milliárd forintot) biztosít a budapesti M0-s körgyűrű déli szakaszának fejlesztésére. A projektnek köszönhetően javulni fog a közlekedésbiztonság, és le fog rövidülni az érintett területen naponta közlekedő 90 000 jármű menetideje.

Az uniós iskolaétkeztetési program keretében 2019 és 2020 folyamán EU-szerte több millió gyermek fog majd tejet, gyümölcsöt és zöldséget kapni. A 2017/2018-as tanév során a program több mint 20 millió gyermekhez jutott el az uniós országokban.

Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Veszprém Megyei Szervezete, valamint a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2019. május 18-án Karriernapot rendez a Veszprém Arénában.

Az Európai Bizottság az Európai Unió tagállamaiban rendszeresen rendel közvélemény-kutatásokat. Ily módon igyekszik jobban megismerni a polgárok véleményét és elvárásait az EU tevékenységével kapcsolatban.

Az európai szemeszter, azaz a tagállamok gazdasági és társadalmi helyzetének éves értékelése keretében az Európai Bizottság közzétette a 28 tagállamról szóló országjelentéseket.

Május 26-ára tűzte ki az Európai Parlament magyar képviselőinek választását Áder János köztársasági elnök.

A Bizottság a következő, 2021–2027-re vonatkozó hosszú távú uniós költségvetésben javasolja az InvestEU program létrehozását, amely egy fedél alá hozza az uniós költségvetésből hitelek és garanciák formájában nyújtott finanszírozást.

Amennyiben nem születik a kilépésről rendelkező megállapodás, amely 2020 végéig tartó átmeneti időszakot léptetne életbe (amely a kilépésről rendelkező megállapodás szerint hosszabbítható lenne), az Egyesült Királyság 2019. március 30-tól vámügyi tekintet