Az Európai Bizottság közzétette a digitális gazdaság és társadalom fejlettségét mérő mutató, a DESI 2019-es értékeit. Az eszköz segítségével nyomon követhető Európa általános digitális teljesítménye és az uniós tagállamok digitális versenyképesség terén mutatott teljesítménye. Magyarország a 23. helyen áll.

Az Európai Bizottság előterjesztette a 2019. évi országspecifikus ajánlásait, amelyekben a következő 12–18 hónapra vonatkozóan gazdaságpolitikai iránymutatást nyújt minden uniós tagállamnak. Az ajánlásokat az előrehaladás és a változó környezet fényében évről évre módosítják.

Az Európai Bizottság előterjesztette a 2019. évi országspecifikus ajánlásait, amelyekben a következő 12–18 hónapra vonatkozóan gazdaságpolitikai iránymutatást nyújt minden uniós tagállamnak. Ezen ajánlások útmutatóul szolgálnak a tagállamoknak arra vonatkozóan, hogyan reagáljanak megfelelően a fennálló és az újonnan felmerülő gazdasági és társadalmi kihívásokra, és hogyan teljesítsék a kiemelten fontos közös szakpolitikai célkitűzéseiket.

2019. május 15-től maximalizálva van az EU-n belüli nemzetközi hívások és SMS-ek díja. Ennek köszönhetően az uniós országok közötti telefonhívásokért percenként legfeljebb 19 eurocentet (+ÁFA), az SMS-ekért üzenetenként legfeljebb 6 eurocentet (+ÁFA) kell fizetni.

A 100 millió eurós többlettámogatásból 80 millió eurót az éghajlatváltozással kapcsolatos kutatásokra fordítanak a Horizont 2020, azaz az EU kutatási és innovációs programja keretében. A fennmaradó 20 millió euró az Erasmus+ programot, vagyis az Unió oktatási, képzési, ifjúsági és sportprogramját fogja támogatni.

Veszprém Város Önkormányzata, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara megyei szervezete, valamint a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Karriernap címmel szakmabemutatókkal és konferenciával egybekötött állásbörzét szervezett a meghatározó megyei foglalkoztatók közreműködésével a Veszprém Arénában.

A minden év május 9-én tartott Európa-nap az európai béke és egység ünnepe. Az idei Európa-nap alkalmából Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter és Zupkó Gábor, az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője adta át Budapesten a Magyarok Európáért díjat.

Magyarország – kilenc másik európai országgal együtt – 2004. május 1-jén csatlakozott az Európai Unióhoz. Az EU jelentős beruházásokat hajtott végre az új tagállamokban kohéziós politikája révén, valamint 2014 óta az európai beruházási terven, a Juncker-terven keresztül annak érdekében, hogy elősegítse az uniós átlaghoz való felzárkózásukat a növekedés és a jövedelem tekintetében.