A magyar regionális támogatási térkép az elsők közé tartozik, amelyeket a Bizottság a regionális támogatásokról szóló felülvizsgált iránymutatás (RTI) keretében jóváhagyott.

Az elmúlt 12 hónap bővelkedett a nem mindennapi eseményekben. Szeptember 15-én 9 órakor tartotta évértékelő beszédét az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen az Unió helyzetéről.

Az Európai Bizottság által közzétett gazdasági előrejelzés szerint az európai gazdaságban a vártnál gyorsabb fellendülés következik be, mivel 2021 első negyedévében a gazdasági tevékenység meghaladta a várakozásokat.

A legfrissebb Eurobarométer felmérés eredményei azt mutatják, hogy az euró bevezetését széles körben támogatja azoknak a tagállamoknak a lakossága, amelyek még nem tértek át a közös valutára.

Az uniós Covid-igazolvány megkönnyíti a biztonságos utazást az EU-n belül a koronavírus-járvány alatt. Az igazolvány papír alapon vagy digitálisan érhető el, és igazolja, hogy tulajdonosát beoltották a koronavírus ellen, vagy nemrég készült negatív teszteredménnyel rendelkezik, vagy pedig már felgyógyult egy fertőzésből - vagyis három eltérő igazolványtípusról van szó.

Július 1-jén életbe lépnek az elektronikus kereskedelemre vonatkozó új általános forgalmi adó szabályok. Az EU héarendszerét legutóbb 1993-ban aktualizálták, így e rendszer nem tartott lépést a határokon átnyúló e-kereskedelem növekedésével, amely az utóbbi években átalakította a kiskereskedelmi ágazatot.

A közelmúltban zárult az Európai Bizottság Kommunikációs Főigazgatósága által koordinált „Create Europe in ...” elnevezésű projektje, amelynek fókuszában a „hálózatok hálózata” (network of networks) kialakítása állt.

Az Európai Parlament és az Európai Unió Tanácsa politikai megállapodást kötöttek a járvány idején az EU-n belüli szabad mozgást biztosító uniós digitális Covid-igazolványról, amely az erre vonatkozó rendelet szerint 12 hónapig lesz érvényben.