Az Európai Parlament közzétette az „EU: választások utáni felmérés 2024” című Eurobarometert, amely az uniós polgárok választási magatartását és fő prioritásait vizsgálja.

A magyarországi Europe Direct Hálózat, az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete és az Európai Parlament Magyarországi Kapcsolattartó Irodája „4 FOR EUROPE” európai uniós tematikájú vetélkedőt hirdet középiskolás diákoknak. A vetélkedőre négyfős középiskolai csapatok jelentkezhetnek.

A mesterséges intelligenciáról szóló egyezmény az Európa Tanács mérföldkőnek számító vívmánya, mivel ez az első olyan jogilag kötelező erejű nemzetközi szerződés, amely kifejezetten a mesterséges intelligencia emberi jogi vonatkozásait szabályozza és amelyet alapvető jogaink, valamint értékeink tiszteletben tartásának biztosítása érdekében dolgoztak ki.

A Europe Direct Veszprém, valamint a Europe Direct Fejér közösen angol nyelvi versenyt hirdetnek a Veszprém és Fejér vármegyei középiskolák diákjai részére a Nyelvek Európai Napja alkalmából, 2024. szeptember 26-án.

Magyarország húsz évvel ezelőtt visszatalált oda, ahová történelmileg és kulturálisan mindig is tartozott: az Európai Unióhoz való 2004. május 1-jei csatlakozással megerősítette helyét Európában.

A képviselők 2024 júliusában megválasztották az Európai Parlament új elnökét, alelnökeit és quaestorait, azaz az EP kulcspozícióit betöltő személyeket.

2024. augusztus 1-jén hatályba lépett az Európai Unió mesterséges intelligenciát szabályozó rendelete, az AI Act.  A jogszabály 2026 közepétől válik kötelezővé. A rendelet célja, hogy érthetőbbé és transzparensebbé tegyék az üzemeltetők a mesterséges intelligencia működését.

Az Európai Parlament titkos szavazással, 401 szavazattal Ursula von der Leyent választotta újra az Európai Bizottság elnökének. Ursula von der Leyen másodszor tölti be a Bizottság elnöki tisztségét. Először 2019 júliusában választották meg az EP-képviselők.