Az Európai Bizottság az intézkedéseket az állami támogatásokra vonatkozóan nemrég elfogadott ideiglenes keretszabálya alapján hagyta jóvá. A cél a koronavírus-járvány miatt nehézségekkel küldő vállalkozások megsegítése.

Az Európai Bizottság országspecifikus ajánlásokat terjesztett elő, amelyek gazdaságpolitikai iránymutatást nyújtanak valamennyi uniós tagállamnak a koronavírus-járvány kapcsán, koncentrálva a legsürgetőbb kihívásokra és a fenntartható növekedés újraindítására.

Az EP az európaiak igényeire szabott és az EU büdzsére építő, robosztus gazdaságélénkítő csomagot kér a 2020 utáni büdzsé újratervezéséről és a helyreállításról szóló állásfoglalásában.

A koronavírus-járvány alapjaiban rázta meg a globális és az uniós gazdaságot, és igen súlyos társadalmi-gazdasági következményekkel jár. A gyors intézkedések ellenére az uniós gazdaság még így is példátlan mértékű recesszióra számíthat.

A veszprémi EKF program egyik legfontosabb értéke a bevonás. Cél, hogy a Veszprémben és a Bakony-Balaton régióban élők mind megtapasztalják, hogy milyen pozitív hatásai vannak az önkéntességnek. Ennek ezért első lépése egy névadó pályázat.

Az Európai Bizottság 1,55 milliárd eurós (körülbelül 550 milliárd forintnak megfelelő) magyar támogatási intézkedést hagyott jóvá, amely a koronavírus-járvánnyal összefüggésben a magyar gazdaság támogatására irányul.

A minden évben megrendezett Európa-nap (május 9.) az európai béke és egység ünnepe. A rendkívüli helyzetre tekintettel a kamara által működtetett Europe Direct iroda online nyereményjátékot hirdetett 2020. május 4. és 9. között.

Az Európai Bizottság három, közel 900 millió eurós összköltségvetésű magyar támogatási intézkedést hagyott jóvá, amelyek a koronavírus-járvány közepette a magyar gazdaság támogatására irányulnak.