A konferencia végeredményéről szóló jelentést, amely 49 javaslatot tartalmaz, 2022. május 9-én, az Európa-napon mutatták be a három intézmény (Európai Bizottság, Európai Parlament és Európai Unió Tanácsa) elnökének.

Az ifjúságról és a demokráciáról szóló Eurobarométer szerint a fiatalok egyre nagyobb szerepet vállalnak: napjainkban a fiatalok többsége (58%) aktív azokban a közösségekben, amelyekben él, és az elmúlt 12 hónapban részt vett egy vagy több ifjúsági szervezetben.

Az Európa-nap (május 9.) az európai béke és egység ünnepe. A Europe Direct Veszprém ez alkalomból online nyereményjátékot hirdet 2022. május 1. és 9. között.

A Europe Direct Veszprém és fenntartója, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Magyarország EU-csatlakozásának 18. évfordulója és a 2022. évi Európa-nap alkalmából nyereményjátékkal egybekötött, önállóan teljesítendő túrát hirdet 2022. május 9. és június 5. között.

A Bizottság előterjesztette az európai zöld megállapodáshoz kapcsolódó azon javaslatcsomagját, amelynek célja, hogy a fenntartható termékek normává váljanak az EU-ban, fellendítse a körforgásos üzleti modelleket, és támogassa a fogyasztók zöld átállásban vállalt szerepét.

Ha ezt a minősítő címkét látjuk egy terméken, biztosak lehetünk, hogy annak használata kevésbé terheli a környezetet. A védjegyet jelenleg Európa-szerte kb. 84 ezer termék vagy szolgáltatás használhatja a tisztítószerektől kezdve a papírárun és a bútorokon át egészen a turisztikai szálláshelyekig.

Oroszország ukrajnai inváziójára tekintettel az Európai Bizottság javaslatot tett egy olyan terv vázlatára, amelynek célja, hogy Európa jóval 2030 előtt függetlenné váljon az orosz fosszilis tüzelőanyagoktól, mindenekelőtt a földgáztól.

A dezinformáció a következő módokon károsítja a társadalmakat: aláássa az intézményekbe és a médiába vetett bizalmat, veszélyezteti a választásokat, akadályozza a polgárokat abban, hogy megalapozott döntéseket tudjanak hozni és nem utolsó sorban korlátozza a véleménynyilvánítási szabadságot.