Információk és tájékoztató anyagok – a jelenleg még folyamatban lévő EU-brit tárgyalások kimenetelétől függetlenül is – hasznos igazodási pontok az érintett vállalatok számára.

Magyarország Londoni Nagykövetsége egy olyan ügyről adott tájékoztatást, miszerint csalók a Brexitből fakadó jogszabályváltozásra hivatkozva, hamis dokumentumok alapján próbálták meg előre utalással a teljes összeget elkérni a vevőtől.

Az országos tisztifőorvos tájékoztatása szerint a koronavírus-járvány miatti beutazási korlátozások megmaradnak, szigorodnak a maszkviselési szabályok, a szórakozóhelyek pedig 23 óráig lehetnek nyitva.

Ursula von der Leyen ma tartotta meg első értékelő beszédét az Európai Unió helyzetéről az Európai Parlament plenáris ülésén, Brüsszelben. A beszédet követően vita következett az EP-képviselőkkel.

Az Európai Bizottság mindenkori elnöke minden év szeptemberében értékelő beszédet tart az Unió helyzetéről az Európai Parlamentben. Az elnök számba veszi az elmúlt év eredményeit, és ismerteti a következő évre meghatározott prioritásokat.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium Munkavédelmi Főosztálya közzétette a munkavédelmi hatóság 2020. I. félévi ellenőrzési tapasztalatait, a közfoglalkoztatás és az egyszerű foglalkoztatás tudnivalóit tartalmazó összefoglalóit.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium új, online elérhető kiadvánnyal segíti a hazai vállalkozásokat a járvány terjedésének megelőzésében és a kockázatok csökkentésében.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara weboldalán elérhető a 2020-as Adótanácsadó e-Learning, amely az adóváltozásokat, az adóhatósági ellenőrzési tapasztalatokat, valamint az e-közigazgatás digitális eszközeit foglalja össze.