Már kevesebb, mint négy hét van hátra az Egyesült Királyság Európai Unióból való 2019. október 31-i kilépéséig. A Európai Bizottság ezért – a hatodik brexitfelkészülési közleményében – felszólította az EU27-tagállamokban lévő valamennyi érdekelt felet, hogy készüljön fel a megállapodás nélküli brexitre. Az EB részletes ellenőrzőlistát tett közzé, hogy segítse az Egyesült Királysággal kereskedő vállalkozásokat a végső előkészületek megtételében.

Az egységes piaci eredménytábla részletes áttekintést nyújt arról, hogy 2018-ban miként alkalmazták az EU egységes piaci szabályait az Európai Gazdasági Térségben (EGT), mennyire nyitottak és integráltak az egyes piacok, valamint milyen mértékben járultak hozzá a tagállamok az egységes piac hatékonyabb működését szolgáló uniós eszközök kialakításához.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Nonprofit Kft. (MKIK GVI) 1998 óta évente kétszer rendszeresen felméri a magyar vállalkozások üzleti helyzetét és várakozásait.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2002-ben indította útjára a „Magyar Kézműves Remek” pályázatot, amelynek célja többek között a magyar kézművesség értékeinek és mestereinek elismerése, a minőségi kézműipari termékek bemutatása, a magyar kézművesség turisztikai kínálatának gazdagítása és a hagyományőrzés.  A "Magyar Kézműves Remek 2019” elismerő címben Veszprém megyei alkotó is részesült.

Az áfakiesés az elmúlt években valamennyit csökkent ugyan, de még mindig tetemes. Ez ismét felhívja a figyelmet arra, hogy az EU áfaszabályait teljeskörűen meg kell reformálni és, hogy a tagállamoknak szorosabban együtt kell működniük egymással az áfacsalás visszaszorítása és a jogszerű üzleti és kereskedelmi tevékenységek megkönnyítése érdekében.

A Veszprém, Somogy és Zala megyei kereskedelmi és iparkamararák együttműködésében, kiváló szolgáltatást nyújtó vendéglátóhelyek elismeréseként kamarai védnöki táblák ünnepélyes átadására került sor szeptember 12-én Balatonfüreden, a Vitorlás Étteremben.

Az Építőipari Ágazati Párbeszéd Bizottság ajánlása alapján az építőipari rezsióradíj 2019. évre meghatározott, általános forgalmi adó nélküli legkisebb mértéke 3696 forint/óra, amely 2019. augusztus 19-én lép hatályba. Az egyes költségnemekre vonatkozó értékeket a 2019. augusztus 14-én megjelent Magyar Közlöny 141. száma tartalmazza.

A Magyar Közlöny 2019. július 26-án kihirdetett 129. számában megjelent az Országos Tűzvédelmi Szabályzat módosításáról szóló 30/2019. (VII. 26.) BM rendelet, amely 2020. január 22-én lép hatályba. Az OTSZ nagymértékű módosítását jelzi, hogy 106 paragrafus foglalkozik a rendelet módosításával, kiegészítésével és törlésével.