A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara hagyományos Gazdasági Fórum rendezvényére idén szeptemberben került sor. Az eseményen a magyar gazdasági kibontakozási esélyeiről Chikán Attila professzor tartott előadást az érdeklődő vállalkozások részére.

Magyarország Kairói Nagykövetsége felhívja az érintett vállalkozások figyelmét, miszerint Egyiptomban a vízi úton érkező importot érintően új szabályozási rendszert vezetnek be, amely a magyar exportőrök számára is változásokat jelent.

A Magyar Közlöny 155. számában megjelent a rendelet, amely szerint a szálláshely-szolgáltatók számára kötelező a szálláshely-minősítési eljárás, a vendéglátó üzletek üzemeltetői és a turisztikai attrakciók üzemeltetői számára pedig kötelező a regisztráció.

2021. augusztus 1-től a vendéglátó üzlet csak szolgáltatásnyújtás esetén – és az egyéb törvényi feltételek fennállásakor – alkalmazhat 5 százalékos áfamértéket az Áfa tv. 3. számú melléklet II. rész 3. pontja alapján.

Az Európai Bizottság által közzétett gazdasági előrejelzés szerint az európai gazdaságban a vártnál gyorsabb fellendülés következik be, mivel 2021 első negyedévében a gazdasági tevékenység meghaladta a várakozásokat.

A 2021. július 8-án megjelent, 130. számú Magyar Közlönyben kihirdették az építőipari ellátásbiztonság szempontjából stratégiai jelentőségű nyersanyagok és termékek kivitelével kapcsolatos regisztrációs eljárásról és egyéb intézkedésekről szóló kormányrendeletet, és módosították az EKÁER-rendeletet.

Az építőanyagárak drasztikus megemelkedése elleni fellépés keretében egyes anyagok (kőfejtés, gipsz-, kréta-, mész-, gipszkitermelés) bányászata esetében kiegészítő bányajáradékot vezetnek be.

Az egészségügy kivételével a belső terekben nem szükséges maszkot viselni, valamint a szállodák, éttermek, fürdők, strandok védettségi igazolvány nélkül is látogathatók.