A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Elnöksége 2022. augusztus 1-i ülésén megfogalmazta állásfoglalását és javaslatait a kisadózó vállalkozások lehetőségeit szűkítő KATA-törvény módosításával kapcsolatban.

Megjelent a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) tájékoztatója a kisadózó vállalkozások teendőiről az új kata miatt. 2022. szeptember 1-jén hatályukat vesztik a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) régi szabályai, így a vállalkozásoknak dönteniük kell, milyen formában adóznak 2022. szeptember 1-től.

2022. szeptember 1-jén hatályukat vesztik a kisadózó vállalkozások tételes adójának (régi KATA) szabályai. A jelenlegi katásoknak 2022. augusztus 31-én a törvény erejénél fogva megszűnik a kata adóalanyiságuk. Az új KATA választásáról 2022. augusztus 1-jétől szeptember 25-ig lehet nyilatkozni. Az átalányadózás választása augusztus 1-től október 31-ig jelenthető be.

A Magyar Közlöny 129. számában - 2022. július 30-án, szombaton – megjelent a hatósági üzemanyagárral kapcsolatos egyes kormányrendeletek módosításáról szóló 278/2022. (VII. 30.) Korm. rendelet.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal honlapján közétételre került a PM által validált kalkulátor, segítve azokat a vállalkozókat, akik az új KATA-törvény szerint nem választhatják az új tételes adózási formát, és helyette az átalányadózás vagy a vállalkozói jövedelem szerint adózás közül kell dönteniük.

A Magyar Közlöny 118. számában - 2022. július 18-án, hétfőn - megjelent a 2022. évi XIII. törvény a kisadózó vállalkozók tételes adójáról.

A Digiméter non-profit projekt a hazai kis-és középvállalkozások digitális versenyképességének javítását tűzte ki célul. A Digiméter 2022 tavaszi kutatása a koronavírus digitalizációs hatásait mérte meg az ügyfélszerzés és tanácsadás, az otthoni munkavégzés és a digitális pénzügyek területén.

Számos, a koronavírus miatt nehéz helyzetbe került családnak nyújtott menedéket az elmúlt két évben a törlesztési moratórium. Azonban az Magyar Nemzeti Bank (MNB) tájékoztatása szerint érdemes újra elkezdeni törleszteni a hiteleket azoknak, akiknek anyagi helyzete ezt újra lehetővé teszi.