A NAV Veszprém Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2019. április 15. és 18. között kiemelten ellenőrzik a tojás- és édességkereskedőket, a játékboltokat, valamint a piacokon és kitelepüléseken árusítókat.

Megjelent a Központi Statisztikai Hivatal Fókuszban a megyék – 2018. I-IV. negyedév című online kiadványa, amely a főváros mellett hazánk 19 megyéjének társadalmi-gazdasági helyzetéről ad áttekintést a főbb megállapítások, valamint interaktív grafikonok, térképek, táblázatok alapján. A publikációban megjelent adatok hasznos támpontot nyújtanak a vállalkozások mindennapi munkájához.

Az EU kohéziós politikája keretében 10 uniós tagállam 25 nagyszabású infrastrukturális projektje javára összesen 4 milliárd euró értékű beruházást hajt végre. Magyarországon az EU 105,5 millió eurót (közel 34 milliárd forintot) biztosít a budapesti M0-s körgyűrű déli szakaszának fejlesztésére. A projektnek köszönhetően javulni fog a közlekedésbiztonság, és le fog rövidülni az érintett területen naponta közlekedő 90 000 jármű menetideje.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Nonprofit Kft. (MKIK GVI) 1998 óta évente kétszer rendszeresen felméri a magyar vállalkozások üzleti helyzetét és várakozásait.

A Veszprém Járási Foglalkoztatási Paktum projekt keretében igényfelmérésre kerül sor a helyi vállalkozások foglalkoztatási terveiről, fejlesztési elképzeléseiről.

Kérjük, segítse a felmérést a kérdőív kitöltésével!

A Munka törvénykönyve tavaly év végi módosítása bizonyos értelemben a munkavállalók érdekeit is képviselte, fogalmazta meg lapunknak Pál Lajos ügyvéd, munkajogász.

A Veszprém Megyei Önkormányzat és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által alapított „Felelősség a Közösségért és a Környezetért Díjat” Herend Város Önkormányzatának javaslata alapján idén a Csatári Plast Kft. nyerte el.

Amennyiben nem születik a kilépésről rendelkező megállapodás, amely 2020 végéig tartó átmeneti időszakot léptetne életbe (amely a kilépésről rendelkező megállapodás szerint hosszabbítható lenne), az Egyesült Királyság 2019. március 30-tól vámügyi tekintet