Kérdőív készült a Veszprém Megyei Önkormányzat megbízásából a „Veszprém megyei foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési együttműködés - Plusz” c. projekt keretében. Célja a helyi vállalkozások munkaerő-, képzési-, és vállalkozásfejlesztési igényeinek felmérése.

A K&H hét éve fordít kiemelt figyelmet a hazai családi vállalatokra. Rendszeresen szervez klub eseményeket a szektor fő kihívásainak és lehetőségeinek megvitatására, emellett minden évben a K&H családi vállalatok kiválósági díjjal értékeli a társadalmi, gazdasági szempontból példamutató  gyakorlatokat.

2022-ben több módosítás is bevezetésre kerül a Fogyasztóvédelmi törvényben, így a bírságkiszabás szempontjai, egyes nevesített tényállások esetén kötelező bírságminimumok jelennek meg valamint bővül a szankcionálható magatartások köre is.

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság a személyes adataink védelmében ingyenes adattörlő szolgáltatást nyújt a fogyasztóknak. A kereskedők kötelezettsége, hogy ezt a szolgáltatást elérhetővé tegyék a fogyasztók számára.

A Pongor Group Kft. egy országos felmérés keretén belül kívánja kideríteni, hogy a magyarországi vállalkozások mennyire felkészültek az időszakos vagy épp hosszabban tartó gazdasági válságokra.

Az Európai Bizottság közleményt adott ki az Ukrajna elleni orosz invázió gazdasági hatásainak enyhítését szolgáló támogatások biztosítása célját szolgáló válságkezelési keretszabályozásról.

Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) és a Közbeszerzési Hatóság (KH) közösen ajánlást fogalmazott meg a háború kitörése előtt elindult közbeszerzési eljárásoknál az orosz-ukrán háború kapcsán kialakult vis maior helyzet kapcsán.

A Magyar Közlöny 2022. évi 56. számában megjelent a 1177/2022. (III. 23.) Korm. határozat, mely rendelkezik a „kisbenzinkutaknak a vidéki ellátásbiztonság garantálása érdekében történő támogatásáról szóló 1117/2022. (III. 5.) Korm. határozat módosításáról”.