2022-től kedvezőbbé válik a kisvállalati adó (kiva), mértéke 10 százalékra csökken. A kkv-k a megfelelő adózási mód kiválasztásával költségeket spórolhatnak meg, ebben segíti most a vállalkozásokat a Pénzügyminisztérium kiva-kalkulátora is.

A Veszprém Megyei Kormányhivatal tájékoztatója az adatok végleges hozzáférhetetlenné tételét lehetővé tevő alkalmazás biztosításával kapcsolatos eljárási szabályok meghatározásáról szóló 726/2020. (XII. 31.) Korm.rendelet főbb rendelkezéseiről, kiemelten a kereskedőkre vonatkozó előírásokról.

Technikai hátteret nyújt a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az adatok végleges hozzáférhetetlenné tételét lehetővé tevő alkalmazás biztosításában. Bizonyos elektronikai termékek esetén a kereskedők kötelesek átadni az adattörlő alkalmazás használatához szükséges adattörlő kódot tartalmazó címkét a fogyasztónak.

2021. november 15-én megjelent Magyar Közlöny 206. számában került közzétételre a Kormány 627/2021. (XI. 15.) Korm. rendelete a villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény veszélyhelyzet ideje alatt történő eltérő alkalmazásáról.

Az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézete kérdőíves felmérést indít annak érdekében, hogy megismerje a hazai vállalkozások véleményét és tapasztalatait az elmúlt időszakban érzékelhető energia- és üzemanyagárak növekedésével kapcsolatban.

A hitelmoratóriumban érintett vállalkozások, általános moratóriuma október 31-ig érvényes, ezután pedig csak azok maradhatnak a programban jövő júniusig, akik ezt október végig külön jelzik a számlavezető bankjuknál.

A Magyar Kerékpárosklub javaslatai alapján a közelmúltban módosult az szja-, illetve a társasági adóról szóló törvény, így 2022 január elejétől a vállalkozások adómentesen adhatnak kerékpárt dolgozóiknak használatra vagy juttatásként, ráadásul a társasági adóalapjukat is csökkenthetik vele.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara hagyományos Gazdasági Fórum rendezvényére idén szeptemberben került sor. Az eseményen a magyar gazdasági kibontakozási esélyeiről Chikán Attila professzor tartott előadást az érdeklődő vállalkozások részére.