A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében 2024. március 27-én került sor a "Szervezeti közöny és agilitás" c. workshopra, ahol a szervezetfejlesztő és a marketingkommunikációs szakember két különálló, de szorosan összefüggő szemszögből vizsgálta a szervezet szintjén megjelenő közönyt és annak hatásait.

Nemzetgazdasági Minisztérium tájékoztatása alapján a vállalkozásoknak újabb 15 milliárd forintra lesz lehetőségük pályázni (feltételesen visszatérítendő) a munkahelyi képzéseik megvalósításához. A cél a vállalkozások termelékenységének javítása és a dolgozók kompetenciáinak fejlesztése.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara február 14-én szakmai látogatást szervezett a Minőség Klub tagjai számára. Az eseménynek ez alkalommal a CoreComm SI Kft. adott otthont.

Az Európai Bizottság részletes hatásvizsgálatot tett közzé azokról a lehetséges intézkedésekről, amelyek révén elérhető, hogy az EU 2050-re klímasemlegessé váljon. A hatásvizsgálat alapján a Bizottság a nettó üvegházhatásúgáz-kibocsátás 90%-os csökkentését javasolja 2040-ig.

A nyugat-balkáni államok vezetői közös nyilatkozatban erősítették meg elköteleződésüket az EU nyugat-balkáni reform- és növekedési terve kapcsán. A találkozóra Szkopjéban került sor, amelynek apropóján megvizsgálták, miket is tartogat a reform- és növekedési terv a csatlakozni kívánó országok számára.

A vállalkozások február 5-e délután óta igényelhetnek vissza nem térítendő állami hozzájárulást tisztán elektromos személygépkocsi, kisteherautó vagy kisbusz megvásárlásához. A pályázat keretösszege 30 milliárd forint.

Az Európai Bizottság örömmel fogadta a fluortartalmú gázok és az ózonkárosító anyagok használatára vonatkozó szigorúbb szabályok elfogadását. Ezek az anyagok jelenleg több mint 3%-át teszik ki az EU teljes üvegházhatásúgáz-kibocsátásának. A jogalkotási eljárás lezárultával az uniós zöld megállapodás egy újabb része vált teljessé.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Veszprém Vármegyei Adó- és Vámigazgatósága közreműködésével tájékoztató videót készített a vállalkozásokat érintő legfontosabb 2024-es adóváltozásokról.