A magyar regionális támogatási térkép az elsők közé tartozik, amelyeket a Bizottság a regionális támogatásokról szóló felülvizsgált iránymutatás (RTI) keretében jóváhagyott.

Elérhetőek a 2021-es adótanácsadó e-learning tananyagok, amelyek a korábbi évekhez képest idén két új tartalommal készültek el. Témák: adóváltozások 2021, e-fizetési megoldások, e-kereskedelem szabályozási kérdések, digitális eszközök az e-közigazgatásban (bővített tartalom: webes ügysegéd, BIREG).

A Széchenyi Kártya Program keretében már igényelhetik a mikro-, kis- és középvállalkozások az új Széchenyi Lízing GO! konstrukciót, amely felhasználható például új vagy használt személy- és haszongépjármű, gép, berendezés és ingatlan finanszírozására is.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara összefoglalója a külkereskedelem szempontjából fontosabb országok aktuális gazdasági helyzetéről, az országokat érintő, legfontosabb intézkedésekről és az esetleges áruforgalmi korlátozásokról.

Tekintse meg a román híreket és tendereket!

A legfrissebb Eurobarométer felmérés eredményei azt mutatják, hogy az euró bevezetését széles körben támogatja azoknak a tagállamoknak a lakossága, amelyek még nem tértek át a közös valutára.

Gyorsindulással veszi kezdetét a 2021-27-es uniós pályázati időszak, hogy közös erővel mielőbb újrainduljon a gazdaság. Az újraindítás érdekében megújult a vállalkozásfejlesztés eszköztára, így a következő másfél évben annyi vállalkozás kaphat segítséget, mint amennyit az elmúlt 30 évben ért el a fejlesztéspolitika.

A hazai kis- és középvállalkozások segítése érdekében az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakmai támogatása mellett 2021. július 1-jétől igényelhető öt új, speciálisan a vállalkozások újraindítását segítő Széchenyi Kártya Konstrukció.