A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara összefoglalója a külkereskedelem szempontjából fontosabb országok aktuális gazdasági helyzetéről, az országokat érintő, legfontosabb intézkedésekről és az esetleges áruforgalmi korlátozásokról.

2021. január 1-jétől az online pénztárgépet használó kereskedők kötelesek biztosítani a vevők számára az elektronikus fizetés lehetőségét és annak folyamatos rendelkezésre állását.

Az Európai Bizottság jóváhagyta azt az 50 milliárd forintos magyar programot, amely a koronavírus-járvány által sújtott vállalkozásoknak és vállalatoknak hivatott likviditási és tőketámogatást nyújtani.

Az Európai Bizottság több mint 120 új környezet- és természetvédelmi, illetve klímával kapcsolatos LIFE-projektet hagyott jóvá 280 millió euró értékben. A magyar LIFE-Climcoop projekt 2,95 millió euró (nagyjából egymilliárd forint) értékű támogatást nyert el.

Az Európai Bizottság javaslatcsomagot terjesztett elő, amelynek célja az uniós egészségbiztonsági keret megszilárdítása, valamint a kulcsfontosságú uniós ügynökségek válsághelyzetekre való felkészültségének és reagálási szerepének megerősítése.

A VKIK és a Veszprém-Balaton 2023 Zrt. szakmai egyeztető fórumot szervezett a Hangvillában, amelynek célja az EKF-program gazdasági szemszögből történő bemutatása, a kihívások és a megoldások azonosítása, a tervezett fejlesztések ismertetése és a vállalkozói kapcsolódások egyeztetése volt.

A Kormány a 240/2014/EU bizottsági rendeletnek megfelelően széleskörű társadalmi párbeszédet folytat Magyarország 2021-2027 közötti uniós fejlesztési tervéről.

Az Óbudai Egyetem műszaki menedzser szakának végzős hallgatója kutatást végez a gazdasági környezet egyéni vállalkozásokra gyakorolt hatásairól.