A kamara és a Pannon Egyetem által menedzselt Veszprém Megyei Humán Szakemberek Klubja 2019. november 27-én a JOST Hungária Kft.-nél tartotta klubülését.

A kamara által működtetett Bakony-Balaton Mechatronikai és Járműipari Klaszter delegációját a Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter fogadta Pécsen.

A vállalkozások életében mindig jelen van az innováció. Tudatosan vagy kevésbé megfontoltan, de létrehoznak szellemi terméket, jelen van mindennapjaikban az üzleti know-how. Rendelkeznek logóval, jelmondattal, egyedi termékkel, szolgáltatással, üzleti tervvel stb.

A délkelet-ázsiai régióban Szingapúr az EU messze legjelentősebb kereskedelmi partnere: a teljes kétoldalú árukereskedelem értéke több mint 53 milliárd eurót, a szolgáltatáskereskedelem értéke pedig 51 milliárd eurót tesz ki. Több mint 10 000 uniós vállalkozás telepedett le Szingapúrban és használja központként az országot az egész csendes-óceáni térség kiszolgálására.

Az induló vállalkozások zöme forráshiánnyal küzd: hiába a jó ötlet, a kitartó, szívós munka, az anyagiak híján sokszor megfeneklik az előrelépés. Ebben segíthet a Széchenyi Kártya Program, amelynek előnyeiről és felhasználásáról Elek Tibor, a várpalotai MasterInox Kft. ügyvezető igazgatója adott tájékoztatást a TOP 100+200 kiadványban.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a hagyományos TOP 100+200 gazdasági rendezvényén minden évben lehetőséget biztosít egy top-listás vállalkozás filmes bemutatkozására.

Idén az ajkai Payer Industries Hungary Kft. működésébe nyerhettek bepillantást a résztvevők.

A Pannon Egyetem és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által alapított Kutatás-Fejlesztési és Innovációs Díjat 2019-ben magasszintű innovációs tevékenysége elismeréseként a veszprémi Flexmont Szereléstechnikai és Automatizálási Kft. kapta.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és a Napló szerkesztősége által alapított Az Év Vállalkozása Díjat kisvállalati kategóriában 2019-ben magasszintű szakmai tevékenységei elismeréseként a veszprémi Plasticor Műanyagfeldolgozó Kft. kapta.