A felhívás vissza nem térítendő támogatás formájában szolgálja a környezettudatos gazdasági versenyképesség erősítését, a környezetterhelés csökkentését, illetve a vállalkozások rezsiköltségekhez kötődő terheinek enyhítését. Támogatható a kkv-k épületeinek és az épületekben folyó gazdasági-termelési folyamatok energiafogyasztásának fedezését szolgáló napelemes rendszerek telepítése.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium által gondozott Ipar 4.0 támogatási program 2019-ben is 1,5 milliárd forint forrással járul hozzá az innovatív újraiparosításhoz, elsősorban az innovációs tevékenységeket és azok eredményeinek ipari alkalmazását helyezve előtérbe.

Valamivel több, mint négy hónap alatt az NHP fix teljes keretének 10 százalékára már megkötötték a szerződést. Összesen több mint 3600 társaság élt a lehetőséggel.

Az OTP Businesstől kedvező és fix kamatozás mellett igényelhető konstrukciók komoly lehetőséget nyújthatnak a fejlesztést vagy beruházást tervező társaságok számára.

A 100 millió eurós többlettámogatásból 80 millió eurót az éghajlatváltozással kapcsolatos kutatásokra fordítanak a Horizont 2020, azaz az EU kutatási és innovációs programja keretében. A fennmaradó 20 millió euró az Erasmus+ programot, vagyis az Unió oktatási, képzési, ifjúsági és sportprogramját fogja támogatni.

Veszprém Város Önkormányzata, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara megyei szervezete, valamint a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Karriernap címmel szakmabemutatókkal és konferenciával egybekötött állásbörzét szervezett a meghatározó megyei foglalkoztatók közreműködésével a Veszprém Arénában.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Nemzetközi délelőtt címmel tájékoztató rendezvényt szervezett, amelyen azon megyei vállalkozások juthattak aktuális és hasznos információkhoz, amelyek az olasz és német nyelvű piacokon való megjelenést, terjeszkedést tervezik.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és a KISOSZ Veszprém Megyei Képviselete nagy érdeklődés mellett rendezte meg a Club Tihanyban hagyományos szezonfelkészítő rendezvényét, amelynek célja, hogy a kereskedelmi és vendéglátóipari tevékenységet végző vállalkozások élelmiszer-biztonsági, fogyasztóvédelmi, adózási és foglalkoztatási témákban a szezon előtt aktuális tájékoztatást kapjanak.

Az ajkai AE-Plasztik Zrt. fogadta a kamara által működtetett Veszprém Megyei Humán Szakemberek Klubja és a Bakony-Balaton Mechatronikai és Járműipari Klaszter tagjait.

Fókuszban a műanyagipar, az innováció, a szezonális munka és a munkaerőmegtartás.