A FOCUS VENTURES Tőkealap-kezelő Zrt. kezelésében lévő alapok célja, hogy a hazai nagyvárosok és vonzáskörzetük gazdasági működésének gerincét képező vállalatokat finanszírozza. A tőkealapokból helyi vállalkozások ígéretes fejlesztési, beruházási lehetőségek megvalósításához kaphatnak tőkejuttatást.

A Széchenyi Kártya Program segítségével megújult Veszprém ikonikus étterme, az 1984 óta működő Horváth-Kert Vendéglő, amelyet a kamara külön elismerésben is részesített.

Tekintse meg a román híreket és tendereket!

Számos kedvező változtatásnak köszönhetően mostantól még több mikro-, kis- és középvállalkozás igényelhet 0%-os kamatozású kölcsönt a Covid-19 járványt követő újraindítási célokhoz.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara összefoglalója a külkereskedelem szempontjából fontosabb országok aktuális gazdasági helyzetéről, az országokat érintő, legfontosabb intézkedésekről és az esetleges áruforgalmi korlátozásokról.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal szakemberei rendszeresen készítenek tájékoztató anyagokat (információs füzetek). Ezen tájékoztató anyagok természetesen csak a fontosabb előírásokat, normákat tartalmazzák. A cikkben elérhetők a márciusban frissített/megjelent anyagok.

Március 8-tól igényelhető a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön az MFB Pontokon. A konstrukció forráshoz jutási lehetőséget biztosít a legkisebb, a válság által leginkább sújtott ágazatban működő vállalkozóknak a likviditási problémák áthidalására.

Jelentősen bővül azoknak a vállalkozásoknak a köre, melyek elsőként igényelhetik a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsönét. A módosítás célja, hogy azok a vállalkozások is forráshoz juthassanak, melyeket a március 8-tól életbe lépő új korlátozó intézkedések kedvezőtlenül érintenek.