Az Országos Vállalkozói Mentorprogram mentorált jelentkezési határidejét október 30-ig meghosszabbították.

A programhoz külpiaci mentorként csatlakozott a Csatári Plast Kft. és a Tornai Pincészet Kft., valamint beszállítói mentorként az Adient Mezőlak Kft., a Continental Automotive Hungary Kft. és a nass magnet Hungária Kft.

A munkaerő-megtartás problémáiról és a megoldási alternatívákról tartottak workshopot 2019. október 16-án a kamara és a Veszprém Megyei Humán Szakemberek Klubjának szervezésében.

„Felelősség a Közösségért és a Környezetért” díjat a Veszprém Megyei Önkormányzat Közgyűlése és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara közösen adományozza annak a Veszprém megyei társas vagy egyéni vállalkozásnak, amely tagja a Kamarának, és közvetve vagy közvetlenül a megyéhez kötődő kiemelkedően jelentős munkával, cselekedetével példaértékű eredményeket ért el a Veszprém megyében élő lakosok életminőségének javításában, és hozzájárult a megye gazdasági fejlődéséhez, hírnevének öregbítéséhez.

Tekintse meg a román híreket és tendereket!

A Veszprém Megyei Minőség Klub idei harmadik ülésének a devecseri DGA Gépgyártó és Automatizálási Kft. adott otthont, ahol a résztvevő szakemberek megismerhették a vállalkozást, annak közelmúltbeli beruházási programját és egy, a vállalatnál felmerült minőségügyi probléma komplex megoldási folyamatát.

A vendégszám és a vendégéjszakák száma 2010-től folyamatosan emelkedik a Balatonnál. A térség soha nem látott fejlesztési forrást kap. Minderről dr. Bóka István, a Balaton Fejlesztési Tanács elnöke beszélt a védnöki tábla átadó ünnepségen.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK), az Innovációs és Technológiai Minisztérium és a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvány szervezésében megvalósuló Országos Vállalkozói Mentorprogram Veszprém megyei nyitórendezvényére 2019. szeptember 16-án került sor a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara konferenciatermében.

Az ország egyik legnagyobb és legösszetettebb kihívása az ifjúsági munkanélküliség problémája, épp ezért kiemelt célkitűzés a fiatalok munkaerő-piaci belépésének segítése, az ifjúsági munkanélküliség csökkentése.

A GINOP-5.2-4-19 Új gyakornoki program bér- és járuléktámogatást nyújt a vállalkozások számára a gyakornok foglalkoztatásához és biztosítja a gyakornoki munkavégzéshez szükséges feltételek kialakítását.