A Turizmusfejlesztők és Tanácsadók Szövetsége (TUTSZ) Képzési Műhelye átfogó felmérést végez a turizmus területén, a hazai szakmai közép- és felsőoktatás fejlesztési javaslatának megfogalmazása céljból.

A felmérés eredményei bemutatják, hogy a turisztikai vállalkozásoknak, szervezeteknek milyen elvárásaik vannak a jelenlegi és jövőbeni munkatársaikkal szemben, és milyen készségekkel, kompetenciákkal rendelkező munkavállalókra van szükségük.

Idei második ülését a csóti Shoptec Kft-nél tartotta a kamara által működtetett Veszprém Megyei Minőség Klub. A több, mint 25 éves szakmai múlttal rendelkező vállalkozás fémárugyártással foglalkozik. A Schweitzer csoport tagjaként a legjelentősebb non-food és élelmiszeripari üzletláncok, valamint gyógyszertárak számára készítenek kiváló minőségű termékeket.

Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Veszprém Megyei Szervezete, valamint a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2019. május 18-án Karriernapot rendez a Veszprém Arénában.

A vállalati működésben az igény előrejelzés minősége legtöbbször aggasztó. A hosszú távú értékesítési várakozások és ehhez képest a rövid távú igény előrejelzések minősége alapvetően befolyásolja a vállalat eredményességét. Ugyanakkor és éppen ezért érzékeny terület, mely kihat a vállalaton belüli és kívüli kapcsolatok minőségére, konfliktusaira.

Ötmilliárd forintból pályázatot hirdet a Pénzügyminisztérium a mikro-, kis- és középvállalkozások munkahelyteremtő beruházásainak támogatására.

A március 7-én megtartott hagyományos Gazdasági Fórum rendezvény keretében együttműködési megállapodást kötött a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Veszprém Megyei Szervezete és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara ismét megrendezte hagyományos, éves gazdasági fórumát, amelyen a résztvevő vállalkozások képviselői az európai és a magyar gazdaság aktuális helyzetéről és lehetséges jövőképéről tájékozódhattak. A rendezvényen sor került a Felelősség a Közösségért és Környezetért Díj átadására is.

A Kormány az egyszerű bejelentéssel létesülő lakóépületek esetében már bevezetett felelősségbiztosítási kötelezettséghez hasonlót írt elő a villanyszerelők tekintetében is. 2017. szeptember 1-jétől a felelősségbiztosítási kötelezettség azonban nem érint minden villanyszerelőt.