A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Veszprém Vármegyei Adó- és Vámigazgatósága közreműködésével tájékoztató videót készített a vállalkozásokat érintő legfontosabb 2025-ös adóváltozásokról.
A Demján Sándor Program keretén belül Magyarország Kormánya lehetőséget teremt a mikro- és kisvállalkozások technológiafejlesztésére, eszközbeszerzésre, valamint online jelenlétének megerősítésére, ösztönözve az e-kereskedelmi tevékenységének megalapozását.
Az EXIM Magyarország a Demján Sándor Program keretében öt új finanszírozási konstrukciót indított, melyek célja a fenntartható fejlődés támogatása, a magyar vállalkozások exportképességének erősítése, valamint külföldi beruházásaik finanszírozása.
2025. január 1-jén indult a Kisvállalkozások Közösségi Alanyi Adómentességi Rendszere, vagyis az SME-rendszer (Special Scheme for Small Enterprises), amely a kisvállalkozások közösségi héamentességének adminisztrációját egyszerűsíti mind az adózók, mind az adóhatóságok számára.
A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara által működtetett Női Vállalkozói Klub eredményesen zárta a veszprémi Bébi Koraszülött Mentő Alapítvány javára indított adománygyűjtési kezdeményezését.
A Demján Sándor Program keretében öt finanszírozási konstrukciót indít az EXIM Magyarország 2025 januárjában.
Az Európai Bizottság az Innovációs Alap keretében 3 új felhívást tett közzé, hogy felgyorsítsa az innovatív technológiák bevezetését Európában. A pályázatok és az aukció összesen 4,6 milliárd euró támogatást tesznek elérhetővé az iparral és a tiszta technológiával foglalkozó szervezetek számára.
A VKIK informatív és gyakorlatias előadásokat szervezett közel 300 vállalkozás részvételével az Ügyfélkapu+ szolgáltatásról és a Digitális Állampolgárság Programról (DÁP) Ruszin Zsolt adószakértő, könyvvizsgáló, a Magyar Könyvelők Országos Egyesülete alelnöke közreműködésével.