A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból nyújtott támogatások célja, hogy kiszámítható forrást biztosítsanak a magyar gazdaság innovációjának ösztönzésére, és lehetővé tegyék a gazdaság és a társadalmi élet területein hasznosuló kutatásfejlesztés erősítését, a hazai és külföldi kutatási eredmények hasznosítását, az innovációs infrastruktúra és annak körébe tartozó szolgáltató tevékenységek fejlesztését.
A támogatás célja, hogy a feltételeknek megfelelő vállalkozásoknak továbbadott támogatást nyújtson a munkahelyi képzések megvalósításához, ezzel növelve a termelékenységüket.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap 2025-ös pályázataiból a vállalkozások, ipari-egyetemi együttműködések és nemzetközi együttműködési projektek nyerhetnek támogatást, ezen belül is különös hangsúlyt kap az úgynevezett mélytechnológiai ökoszisztéma erősítése.
Az EU Egységes Piac programjának WORTH partnerségi pojektje kkv-knak, jogi személyeknek, a kreatíviparra szakosodott magán- és állami intézményeknek, valamint üzleti inkubátorházaknak szól. Lehetőséget nyújt nemzetközi együttműködésre, új termékek, üzleti modellek és innovációs projektek fejlesztésére.
Magyarország Kormánya új támogatási programot indít a kkv-k számára „Munkából munkába” névvel, mely segíti az elbocsátott dolgozók azonnali, újbóli munkába állását.
A Demján Sándor Program keretén belül Magyarország Kormánya lehetőséget teremt a mikro- és kisvállalkozások technológiafejlesztésére, eszközbeszerzésre, valamint online jelenlétének megerősítésére, ösztönözve az e-kereskedelmi tevékenységének megalapozását.
Az EXIM Magyarország a Demján Sándor Program keretében öt új finanszírozási konstrukciót indított, melyek célja a fenntartható fejlődés támogatása, a magyar vállalkozások exportképességének erősítése, valamint külföldi beruházásaik finanszírozása.
2025. február közepétől a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások beadhatják jelentkezésüket a Demján Sándor Tőkeprogramra, amelyet a Magyar Kereskedelemi és Iparkamara (MKIK) valósít meg a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és a Nemzeti Tőkeholding (NTH) közreműködésével, ezáltal is biztosítva a vállalkozások megfelelő érdekképviseletét és igényeik megválaszolását.