Új pályázati lehetőségek jelentek meg az Európai Bizottság Innovációs Alapja keretében. A hazai szervezetek részletes tájékoztatása érdekében a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda (MFOI) információs napot szervez az aktuális támogatási lehetőségekről és felhívásokról.
Az Európai Bizottság az Innovációs Alap keretében 3 új felhívást tett közzé, hogy felgyorsítsa az innovatív technológiák bevezetését Európában. A pályázatok és az aukció összesen 4,6 milliárd euró támogatást tesznek elérhetővé az iparral és a tiszta technológiával foglalkozó szervezetek számára.
A magyarországi kis- és középvállalkozások csupán 3 százaléka rendelkezik valamilyen szellemi tulajdon védelmével. Ennek elősegítését tűzi ki célul a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) legújabb kiadványa, az Ötletből érték - IP Iránytű KKV-knak.
Megjelent a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) sajtóközleménye, amelyben a mesterséges intelligencia (MI) technológiák alkalmazása kerül kiemelésre a január elején indított piacelemzés alapján.
Október 22-én a Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarával együttműködve innovációs workshopot szervezett a digitális világ legaktuálisabb kihívásairól és azok megoldásairól. A rendezvény fókuszában a NIS2 irányelv, a kiberbiztonság, az ipari digitalizáció, a mesterséges intelligencia és a blokklánc technológiák álltak.
Október 7-én a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara a Kulturális és Innovációs Minisztérium, valamint a Nemzetgazdasági Minisztérium közreműködésével tájékoztatót szervezett a helyi vállalkozások részére. Az "Innováció a KKV szektorban" című esemény célja a kutatás-fejlesztés és innováció területén elérhető források bemutatása, valamint a jó gyakorlatok megosztása volt.
A Széchenyi Terv Plusz program keretében megjelent a mikro-, kis- és középvállalkozások (kkv-k) innovációs képességének támogatását célzó GINOP Plusz 2.1.3-24-es felhívás, amely keretében az egyes üzleti folyamatok innovációs tevékenységei finanszírozhatók, akár 50 millió forintos vissza nem térítendő támogatással.
2024. július 12-én kihirdették az Európai Unió mesterséges intelligenciáról szóló rendeletét, az MI-Rendeletet. Ez a világon az első igazán átfogó, a mesterséges intelligenciával (MI) kapcsolatos, szektorsemleges szabályozás.