A NOVOFER Alapítvány - szakmai-erkölcsi támogatói között tudva az innovációért felelős szervezetek vezetőit - 2020-ban ismét meghirdeti a Gábor Dénes-díj felhívását, amelynek célja a kiemelkedő tudományos, kutatás-fejlesztési tevékenységet folytató szakemberek elismerése.

A HoCare 2.0 projekt vezető partnere, a Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség pályázatot hirdetett az idősek otthonápolásához és gondozásához köthető, saját digitális, vagy IKT alapú termékeket/szolgáltatások fejlesztését tervező hazai kkv-k számára.

A pályázati felhívás célja a szellemi alkotások hazai és nemzetközi iparjogvédelmi oltalmát szolgáló tevékenységek támogatása.

A pályázati felhívás célja a mikro- és kisvállalkozások innovációs tevékenységének ösztönzése piacorientált innovációs projektjeik támogatásával.

A CANTWAITER mobil alkalmazás egy olyan virtuális okosétlap, amelynek segítségével az asztalszerviz nélküli vendéglátóhelyeken a fizikai sorokból virtuálisak jönnek létre, az asztalszervizes helyeken pedig csökkenthető a fizikai kontaktusok száma.

A 2021-27-es uniós programozási ciklus tervezése kapcsán aktuálissá vált a 2014-ben elfogadott Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégia (Smart Specialization Strategy, S3) felülvizsgálata. A tervezés célja meghatározni az S3  priorításokat, melyekhez való illeszkedés elvárt cél a jövőbeni pályáztatás folyamatában.

A kamara által működtetett Bakony-Balaton Mechatronikai és Járműipari Klaszter delegációját a Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter fogadta Pécsen.

A vállalkozások életében mindig jelen van az innováció. Tudatosan vagy kevésbé megfontoltan, de létrehoznak szellemi terméket, jelen van mindennapjaikban az üzleti know-how. Rendelkeznek logóval, jelmondattal, egyedi termékkel, szolgáltatással, üzleti tervvel stb.