Az Innovációs és Technológiai Minisztérium pályázatot hirdet „GYORSÍTÓSÁV” címmel. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett felhívás célja a gyors növekedésre képes és jelentős hazai hozzáadott értéket felmutató társaságok K+F+I tevékenységének támogatása.

A 2021. december 3-i Magyar Közlönyben kihirdették a 675/2021. (XII. 3.) Korm. rendeletet, amely rendelkezik a veszélyhelyzet ideje alatt a találmányok szabadalmi oltalmáról szóló szabályok eltérő alkalmazásáról.

A Magyar Innovációs Alapítvány a Magyar Innovációs Szövetséggel közösen, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, az Innovációs és Technológiai Minisztérium, az Agrárminisztérium és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala támogatásával 30. alkalommal hirdeti meg a MAGYAR INNOVÁCIÓS NAGYDÍJ pályázatot.

A Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség (KDRIÜ) által létrehozott Kreatív Platform egy olyan felület, ahol a kulturális és kreatívipari (KKI) szektorban működő vállalkozók bemutathatják tevékenységüket, szolgáltatásaikat.

A Pannon Egyetem innovatív, csúcstechnológiát alkalmazó, egyedülálló beruházást valósított meg Veszprémben. Célja, hogy az egyetemi marketingkutatások során szerzett tapasztalatokat, tudományos eredményeket elérhetővé tegye vállalati partnerei számára.

A CANTWAITER mobil alkalmazás egy olyan virtuális okosétlap, amelynek segítségével az asztalszerviz nélküli vendéglátóhelyeken a fizikai sorokból virtuálisak jönnek létre, az asztalszervizes helyeken pedig csökkenthető a fizikai kontaktusok száma.

A 2021-27-es uniós programozási ciklus tervezése kapcsán aktuálissá vált a 2014-ben elfogadott Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégia (Smart Specialization Strategy, S3) felülvizsgálata. A tervezés célja meghatározni az S3  priorításokat, melyekhez való illeszkedés elvárt cél a jövőbeni pályáztatás folyamatában.

A kamara által működtetett Bakony-Balaton Mechatronikai és Járműipari Klaszter delegációját a Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter fogadta Pécsen.