Az Innovációs és Technológiai Minisztérium által gondozott Ipar 4.0 támogatási program 2019-ben is 1,5 milliárd forint forrással járul hozzá az innovatív újraiparosításhoz, elsősorban az innovációs tevékenységeket és azok eredményeinek ipari alkalmazását helyezve előtérbe.

Az ajkai AE-Plasztik Zrt. fogadta a kamara által működtetett Veszprém Megyei Humán Szakemberek Klubja és a Bakony-Balaton Mechatronikai és Járműipari Klaszter tagjait.

Fókuszban a műanyagipar, az innováció, a szezonális munka és a munkaerőmegtartás.

Idei második ülését a csóti Shoptec Kft-nél tartotta a kamara által működtetett Veszprém Megyei Minőség Klub. A több, mint 25 éves szakmai múlttal rendelkező vállalkozás fémárugyártással foglalkozik. A Schweitzer csoport tagjaként a legjelentősebb non-food és élelmiszeripari üzletláncok, valamint gyógyszertárak számára készítenek kiváló minőségű termékeket.

A Veszprém Megyei Önkormányzat és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által alapított „Felelősség a Közösségért és a Környezetért Díjat” Herend Város Önkormányzatának javaslata alapján idén a Csatári Plast Kft. nyerte el.

A gazdaság motorja az innováció. A legtöbb vállalkozás az üzleti megtérülés reményében örömmel fektetne be kutatás-fejlesztési, innovációs tevékenységbe, de megfelelő források hiányában csak kevesen vállalják a fejlesztésekkel járó kockázatot.