A Széchenyi Terv Plusz keretében megjelent a vállalkozások kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységeit öszöntző, vissza nem térítendő forrást nyújtó pályázati felhívás.

A NOVOFER Alapítvány idén ismét meghirdeti a Gábor Dénes-díj felterjesztési felhívását, amely az innovációs folyamatban alkotó módon résztvevő, a határainkon belül vagy kívül élő, kiemelkedő tudományos, kutatás-fejlesztési tevékenységet folytató magyar szakemberek fokozott erkölcsi elismerését szolgálja.

A Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség (KDRIÜ) által létrehozott Kreatív Platform egy olyan felület, ahol a kulturális és kreatívipari (KKI) szektorban működő vállalkozók bemutathatják tevékenységüket, szolgáltatásaikat.

A Pannon Egyetem innovatív, csúcstechnológiát alkalmazó, egyedülálló beruházást valósított meg Veszprémben. Célja, hogy az egyetemi marketingkutatások során szerzett tapasztalatokat, tudományos eredményeket elérhetővé tegye vállalati partnerei számára.

A CANTWAITER mobil alkalmazás egy olyan virtuális okosétlap, amelynek segítségével az asztalszerviz nélküli vendéglátóhelyeken a fizikai sorokból virtuálisak jönnek létre, az asztalszervizes helyeken pedig csökkenthető a fizikai kontaktusok száma.

A 2021-27-es uniós programozási ciklus tervezése kapcsán aktuálissá vált a 2014-ben elfogadott Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégia (Smart Specialization Strategy, S3) felülvizsgálata. A tervezés célja meghatározni az S3  priorításokat, melyekhez való illeszkedés elvárt cél a jövőbeni pályáztatás folyamatában.

A kamara által működtetett Bakony-Balaton Mechatronikai és Járműipari Klaszter delegációját a Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter fogadta Pécsen.

A vállalkozások életében mindig jelen van az innováció. Tudatosan vagy kevésbé megfontoltan, de létrehoznak szellemi terméket, jelen van mindennapjaikban az üzleti know-how. Rendelkeznek logóval, jelmondattal, egyedi termékkel, szolgáltatással, üzleti tervvel stb.