Huszonkilencedik alkalommal hirdették meg a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot, amelynek célja 2020 legjelentősebb innovációs teljesítmények elismerése.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal idén is célzott pályázattal, de többszörösére emelt keretösszeggel támogatja a magyar piaci szereplők – köztük kiemelten a kis- és középvállalkozások – részvételét a nemzetközi innovációs együttműködéseket ösztönző EUREKA programban.

A Pannon Egyetem innovatív, csúcstechnológiát alkalmazó, egyedülálló beruházást valósított meg Veszprémben. Célja, hogy az egyetemi marketingkutatások során szerzett tapasztalatokat, tudományos eredményeket elérhetővé tegye vállalati partnerei számára.

A CANTWAITER mobil alkalmazás egy olyan virtuális okosétlap, amelynek segítségével az asztalszerviz nélküli vendéglátóhelyeken a fizikai sorokból virtuálisak jönnek létre, az asztalszervizes helyeken pedig csökkenthető a fizikai kontaktusok száma.

A 2021-27-es uniós programozási ciklus tervezése kapcsán aktuálissá vált a 2014-ben elfogadott Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégia (Smart Specialization Strategy, S3) felülvizsgálata. A tervezés célja meghatározni az S3  priorításokat, melyekhez való illeszkedés elvárt cél a jövőbeni pályáztatás folyamatában.

A kamara által működtetett Bakony-Balaton Mechatronikai és Járműipari Klaszter delegációját a Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter fogadta Pécsen.

A vállalkozások életében mindig jelen van az innováció. Tudatosan vagy kevésbé megfontoltan, de létrehoznak szellemi terméket, jelen van mindennapjaikban az üzleti know-how. Rendelkeznek logóval, jelmondattal, egyedi termékkel, szolgáltatással, üzleti tervvel stb.

A Pannon Egyetem és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által alapított Kutatás-Fejlesztési és Innovációs Díjat 2019-ben magasszintű innovációs tevékenysége elismeréseként a veszprémi Flexmont Szereléstechnikai és Automatizálási Kft. kapta.