A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból nyújtott támogatások célja, hogy kiszámítható forrást biztosítsanak a magyar gazdaság innovációjának ösztönzésére, és lehetővé tegyék a gazdaság és a társadalmi élet területein hasznosuló kutatásfejlesztés erősítését, a hazai és külföldi kutatási eredmények hasznosítását, az innovációs infrastruktúra és annak körébe tartozó szolgáltató tevékenységek fejlesztését.
A VKIK, valamint a Bakony-Balaton Mechatronikai és Járműipari Klaszter egyedülálló szakmai látogatást szervezett a Knapp Hungary Kft.-vel együttműködésben Ausztriába, a Knapp AG-hoz, amely intelligens logisztikai rendszereket fejleszt és gyárt.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap 2025-ös pályázataiból a vállalkozások, ipari-egyetemi együttműködések és nemzetközi együttműködési projektek nyerhetnek támogatást, ezen belül is különös hangsúlyt kap az úgynevezett mélytechnológiai ökoszisztéma erősítése.
A felhívás célja a hazai kis- és közép- és nagyvállalkozások kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységének ösztönzése, valamint a megújult társadalomgazdasági innovációs ökoszisztéma megerősítését, és a társadalmi és gazdasági hasznosítási szempontokat a megújítási elvek szellemében fókuszba helyező kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása piacképes termék, technológia, szolgáltatás fejlesztése révén.
A felhívás célja, hogy ösztönözze a mikro- és kisvállalkozásokat, különösen az innovációban eddig nem aktív vállalatokat, piacorientált innovációs projektjeik megvalósítására, és a vállalatok versenyképességének növelését az innováció különböző formáinak erősítésével beleértve a nyílt innovációt, valamint a kutatás-fejlesztési kapacitásaik és technológiai színvonaluk javítását.
A magyarországi kis- és középvállalkozások csupán 3 százaléka rendelkezik valamilyen szellemi tulajdon védelmével. Ennek elősegítését tűzi ki célul a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) legújabb kiadványa, az Ötletből érték - IP Iránytű KKV-knak.
Megjelent a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) sajtóközleménye, amelyben a mesterséges intelligencia (MI) technológiák alkalmazása kerül kiemelésre a január elején indított piacelemzés alapján.
Október 22-én a Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarával együttműködve innovációs workshopot szervezett a digitális világ legaktuálisabb kihívásairól és azok megoldásairól. A rendezvény fókuszában a NIS2 irányelv, a kiberbiztonság, az ipari digitalizáció, a mesterséges intelligencia és a blokklánc technológiák álltak.