A díjmentes EKKV program új modullal bővült A fenntartható vállalkozás címmel, a Bay Zoltán Kutatóközpont együttműködésével. Ezzel a legátfogóbb vállalkozásokat segítő oktatási program már fenntarthatóság témában is segítséget nyújt a digitalizáció, az innováció, valamint a generációváltás mellett.

2022-től kedvezőbbé válik a kisvállalati adó (kiva), mértéke 10 százalékra csökken. A kkv-k a megfelelő adózási mód kiválasztásával költségeket spórolhatnak meg, ebben segíti most a vállalkozásokat a Pénzügyminisztérium kiva-kalkulátora is.

A Veszprém Megyei Kormányhivatal tájékoztatója az adatok végleges hozzáférhetetlenné tételét lehetővé tevő alkalmazás biztosításával kapcsolatos eljárási szabályok meghatározásáról szóló 726/2020. (XII. 31.) Korm.rendelet főbb rendelkezéseiről, kiemelten a kereskedőkre vonatkozó előírásokról.

Technikai hátteret nyújt a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az adatok végleges hozzáférhetetlenné tételét lehetővé tevő alkalmazás biztosításában. Bizonyos elektronikai termékek esetén a kereskedők kötelesek átadni az adattörlő alkalmazás használatához szükséges adattörlő kódot tartalmazó címkét a fogyasztónak.

A Magyar Innovációs Alapítvány a Magyar Innovációs Szövetséggel közösen, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, az Innovációs és Technológiai Minisztérium, az Agrárminisztérium és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala támogatásával 30. alkalommal hirdeti meg a MAGYAR INNOVÁCIÓS NAGYDÍJ pályázatot.

A magyarországi Europe Direct Hálózat, az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete és az Európai Parlament Magyarországi Kapcsolattartó Irodája „4 FOR EUROPE” címmel európai uniós tematikájú versenyt hirdetett középiskolás diákoknak. Az idén már kilencedik alkalommal megrendezésre kerülő vetélkedőre 253 csapat regisztrált országszerte.

Megjelent a Üzleti7 magazin Worldskills különszáma a EuroSkills Graz 2021 versenyről!

Megjelent a kötelező maszkviselésről szóló kormányrendelet: november 20-tól zárt térben újra kötelező a maszkhasználat, szolgáltatások esetén akkor kell maszkot viselni, ha az üzlethelyiségben öt főnél többen tartózkodnak.