A Nemzetgazdasági Minisztérium oldalán megjelent az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv kidolgozásáról szóló összefoglaló. Az új akcióterv a következő három alappilléren nyugszik:

1. A jövedelmek vásárlóerejének növelése
  2. A megfizethető lakhatás biztosítása
  3. A Demján Sándor Program, melynek célja a vállalkozások méretének megduplázódása

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara 2024 szeptemberében gazdasági igényfelmérést indított, amelynek célja a helyi kkv-k és nagyvállalkozások gazdasági, szakképzési, munkaerőpiaci és gazdaságpolitikai igényeinek és javaslatainak gyors felmérése volt. Összefoglaló >>

Több, mint 2000 látogató vett részt a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal és a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett Pályaválasztási és szakmabemutató napon az ActiCity-ben.

1 millió forintos támogatást hívhatnak le az egész évben nyitva tartó büfét üzemeltető vidéki kis- és középvállalkozások 2024. október 15-től november 30-ig.

A kötelező visszaváltási díjas (DRS) rendszer hatályba lépésével egyidőben a számviteli törvény egyes rendelkezési is módosultak. Ez alapján eltérő számviteli elszámolás vonatkozik:

• a kötelezően visszaváltási díjas, nem újrahasználható termékek visszaváltási díjára
  • a kötelezően visszaváltási díjas, újrahasználható termékek díjára
  • a gyártók által önkéntesen vállalt visszaváltási díjas termékek díjára.

2024. október 15-én a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (VKIK) és a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal közösen megalapította a Szakképzési és Foglalkoztatási Bizottságot. Az alakuló ülésnek a veszprémi ActiCity Tánc- és Mozgásművészeti Központ adott otthont, ahol közel harminc szervezet képviselője gyűlt össze.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Pannon Egyetem együttműködésének részeként létrejött Női Vállalkozói Klub 2024. október 14-én a balatonfüredi Hotel Golden Lake Resortban tarotta  alakuló ülését.

2024. október 21. - A Nemzeti Adó- és Vámhivatal levélben értesíti azokat, akik az online számlaadataik, az online pénztárgépadataik és a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központnak (NTAK) küldött adatok alapján érintettek lehetnek.