A támogatási program célja a hazai mikro-, kis és középvállalkozások likviditási, jövedelmezőségi és versenyképességi problémáinak kezelése, valamint a munkahelyek megőrzése az energiaköltségek (villamos energia és/vagy földgáz) támogatásával, illetve opcionálisan az energiahatékonyságot növelő beruházásokhoz szükséges önerőhöz történő hozzájárulás biztosításával.

A 2022. szeptember 30-án hatályba lépett a 2022/2023. tanév rendjére alkalmazandó veszélyhelyzeti szabályokról szóló 368/2022. (IX. 29.) Kormányrendelet, amely több változást is hozott az aktuális tanév eredeti tervezésében. Ennek alapján őszi szünet a 2022/2023. tanévben nem adható ki.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében szeptember 21-22-én került megrendezésre a speciális lábápoló mestervizsga, amelyen 5 fő mesterjelölt egy 3 fős vizsgabizottság előtt adott számot tudásáról.

A magyarországi Europe Direct Hálózat, az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete és az Európai Parlament Magyarországi Kapcsolattartó Irodája „4 FOR EUROPE” európai uniós tematikájú vetélkedőt hirdet középiskolás diákoknak. A vetélkedőre négyfős középiskolai csapatok jelentkezését várják.

Megjelent a 348/2022. (IX. 9.) Korm. rendelet a veszélyhelyzet ideje alatt a vállalkozások folyamatos energiaellátásának biztosítása érdekében szükséges intézkedésekről.

A következő DiscoverEU pályázat október 11-én, kedden délben nyílik meg, és október 25-én, csütörtökön délben zárul. Idén már második alkalommal juthat ingyenes vasúti bérlethez, és fedezheti fel Európát és annak gazdag kultúráját 35 000 fiatal.

Az építőipari regisztrációhoz kapcsolódó KIVREG-rendszer regisztrációs szolgáltatása 2022. szeptember 15-én 20.00 óra és 2022. szeptember 19-én 10.00 óra között informatikai átállás miatti átmenetileg nem lesz elérhető. 2022. szeptember 19-től megújult, elektronikus ügyintézés keretében végezhető a regisztráció.