Angol nyelvi verseny a Nyelvek Európai Napja alkalmálból

2024. augusztus 29.

A Europe Direct Veszprém, valamint a Europe Direct Fejér közösen angol nyelvi versenyt hirdetnek a Veszprém és Fejér vármegyei középiskolák diákjai részére a Nyelvek Európai Napja alkalmából, 2024. szeptember 26-án.

A képre kattintva megjelenik a felhívás.

Időpont: 2024. szeptember 26. 10.00-14.00
Helyszín: Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, 8200 Veszprém, Radnóti tér 1.
Jelentkezési határidő: 2024. szeptember 22.

Várjuk azon diákok jelentkezését,

• akik 10-12. évfolyamot látogatják Veszprém, vagy Fejér vármegyei középiskolákban a 2024/2025-as tanévben,
  • akik nyelvtudása legalább B2 szint,
  • akik keresik a kihívásokat,
  • akik szeretik az angolt és
  • akik még az EU iránt is érdeklődnek.

A feladatok között szerepel nyelvtani teszt, olvasáskészség-felmérések, hallás utáni szövegértés és játékos feladat a nyelvekről.
A feladatok tematikája minden esetben az EU, de az arról való ismeretek nem megléte nem jelent hátrányt a versenyzőknek.

Az 5 feladatból 4 kizárólag az angol nyelvtudást méri, míg az 5. általános műveltséget a nyelvekkel kapcsolatban. Ehhez a feladathoz a diákok érdekes információkat találnak a nyelvekkel kapcsolatban itt >>

Nyeremények:

• JBL Tune Beam fülhallgató
  • 20.000 Ft értékű Decathlon-ajándékutalvány
  • 10.000 Ft értékű Libri-ajándékutalvány
  • 2 db Cinema City mozijegy
  • Euroexam-ajándék (nyelvvizsgafelkészítő anyagok)
  • EU-s ajándékcsomag.

ONLINE JELENTKEZÉSI LAP (DIÁK) >>

Verseny ideje alatti program a kísérő, vagy a jelentkező diákok iskoláiban dolgozó angol nyelvtanároknak:

Az Euroexam nyelvvizsgaközpont szeretettel vár minden érdeklődő nyelvtanárt egy 60 perces magyar nyelvű foglalkozásra, amelyben az Euroexam nyelvtanításhoz és a nyelvvizsgafelkészítéshez rendelkezésre álló gyakorló- és támogatóanyag kerül bemutatásra. A mindennapi tanári munkához leginkább alkalmazkodva kerültek összegyűjtésre a leggyakrabban keresett gyakorlófeladatok, tesztek és online tananyagok.

Időpont: 2024. szeptember 26. (A verseny ideje alatt, pontos időpont egyeztetés alatt.)
Helyszín: a verseny helyszíne, Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, 8200 Veszprém, Radnóti tér 1.
Létszámkeret: 12 fő
Jelentkezési határidő: 2024. szeptember 22., vagy a létszámkorlát erejéig.
Jelentkezések fogadása: érkezési sorrendben

ONLINE JELENTKEZÉSI LAP (TANÁRI FOGLALKOZÁSRA) >>