Kismesterek nagy tábora

2019. szeptember 21.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a tavalyi pozitív visszajelzésekre való tekintettel, idén két turnusban szervezte meg Kismesterképző Nyári Táborát, ahova 5-7. osztályt végzett általános iskolai tanulók jelentkezését várták.

A nyári tábor célja az volt, hogy a diákok minél több szakmát ismerjenek meg a gyakorlatban. Az első héten a programokat a Veszprémi Szakképzési Centrum tagintézményeinek és a herendi Fischer Mór Porcelánipari Szakközépiskolának a tanműhelyében tartották, ahol a gyakorlati oktatók vezették be a táborozókat az egyes szakmák rejtelmeibe. A gyerekek olyan szakmacsoportokba és szakmákba nyertek betekintést, mint a vendéglátóipar, az elektronika, a gépészet, az informatika, az építőipar, a porcelánkészítő és a porcelánfestő.

A tanműhely látogatásokat változatos programok egészítették ki, így a résztvevők látogatást tettek Győrbe, a Technics Playground Robotika Központba és a Mobilis Interaktív Kiállítási Központba is, ahol a robotikával és az autóipari szakmákkal ismerkedtek meg. A diákok ezen kívül megtekintették Herenden a Porcelániumot, valamint részt vettek egy érdekes előadáson a balatonfűzfői Csillagvizsgálóban.

A második héten a táborozók a Pápai Szakképzési Centrum Reguly Antal Szakképző Iskolába, a Szent Benedek Általános Iskolába és Középiskolába, a Széchenyi István Baptista Középiskolába, a Padányi Biró Márton Római Katolikus Gimnáziumba, Szakgimnáziumba és Általános Iskolába, valamint a Fischer Mór Porcelánipari Szakközépiskolába tettek látogatást. A diákok az iskolákban megismerhették és kipróbálhatták a cukrász, a pincér, a szakács, az eladó, a kereskedő, a gyakorló ápoló, a porcelánfestő és a szőlész-borász szakmákat is. Délutánonként az előző héthez hasonlóan, különböző kulturális és szórakoztató programon vettek részt a tanulók, így levendula szappant készítettek a tihanyi Levendulaközpontban, csónakáztak a tapolcai Tavasbarlagban, ellátogattak a herendi Porcelániumba, valamint beülhettek a balatonfüredi vízirendészek motorcsónakjába, amivel a Balatonon teljesítenek szolgálatot.

A táborral kapcsolatban mind a tanulók mind pedig a szüleik részéről pozitív visszajelzéseket kapott a kamara A gyerekek felfedeztek új, számukra eddig kevésbé ismert szakmákat, kézbe foghattak még soha nem látott szerszámokat, megtapasztalhatták, hogy melyik mesterségben a legügyesebbek és melyik áll legközelebb a szívükhöz és az érdeklődési körükhöz.

A Kismesterképző tábor az NFA-KA-ITM-4/2018/TK/22 számú Támogatási Szerződés keretében valósult meg.