Együttműködési megállapodást írt alá kedden a Pannon Egyetemen a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Pannon Egyetem, Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Magyar Közgazdasági Társaság.
Az együttműködés első, fontos lépése a 63. Közgazdász Vándorgyűlés megszervezése lesz. A hazai közgazdász társadalom legnagyobb éves konferenciájának Veszprém városa és a Pannon Egyetem ad otthont 2025. szeptember 4-5-én.
A megállapodást kedden délután Simon Attila, a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, Tóth József Péter, a Pannon Egyetem rektorhelyettese és Csillag Zsolt kancellár, Porga Gyula, Veszprém polgármestere és Pleschinger Gyula, a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke írta alá a Pannon Egyetemen.
Az együttműködés célja, hogy hidat képezzen az egyetem, a helyi vállalkozói közösség és a civil szféra között, ezáltal pedig a tudástranszformáció és a tudáshasznosítás elősegítésével hozzájáruljon a Pannon Egyetem tudományos tevékenységének, kutatási eredményeinek társadalmasításához, gyakorlati hasznosulásához Veszprém vármegye vállalkozásai javára.
Célja az is, hogy az MKT szakmai rendezvényei révén az egyetem közgazdász hallgatói a tanórákon túlmutató, gyakorlati, piacképes tudást és a sikeres életvitelhez elengedhetetlen kapcsolatrendszert szerezhessenek. Ennek érdekében az MKT vállalja, hogy rangos konferenciákat, szakmai előadásokat szervez a jövőben a Pannon Egyetemen; a rendezvényein szereplési lehetőséget ad az egyetem oktatóinak és kutatóinak; emellett az egyetemmel együttműködve segíti és támogatja egy Magyar Közgazdasági Társaság hallgatói ifjúsági szervezet megalakítását és működését a Pannon Egyetemen.
A sajtótájékoztatón dr. Simon Attila, a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke örömét fejezte ki, amiért a vándorgyűlés a királynék városába érkezhet, ezzel pedig egy olyan koalíciót sikerült létrehozniuk a feleknek, ami bizonyára hozzájárul a régió gazdasági fejlődéséhez.
Porga Gyula polgármester is háláját fejezte ki, amiért idén a színvonalas esemény házigazdája Veszprém lehet. A polgármester folytatta, amikor Simon Attila megkereste az ötlettel, nem volt kérdés, hogy támogatja-e az ügyet.
Pleschinger Gyula, a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke elárulta, már 1969-ben járt Veszprémben ez az esemény, akkor az új gazdasági mechanizmus értékelése volt a téma… Az elnök folytatta, az idei eseményen összesen tizenhat szekcióban zajlanak majd a különböző értekezések, a végén pedig záródokumentum készül, összefoglalva a gyűlés legfontosabb javaslatait, gondolatait.
Csillag Zsolt, a Pannon Egyetem kancellárja úgy fogalmazott, az elmúlt időszakban a gazdaságtudomány a fénykorát éli, számos hazai és nemzetközi elismerés erre mutat. A szóban forgó rendezvény remek alkalom a szakmai kapcsolatok építésére, bővítésére, hiszen az innováció egyik kulcsa az együttműködés.
Az ünnepélyes aláírás után Tóth József Péter, a Pannon Egyetem rektorhelyettese beszámolt több, a Pannon Egyetem múltjára és jövőjére vonatkozó eseményről. Többek között arról, hogy Koók László adjunktus felvételt nyert a Fiatal Kutatók Akadémiájába (FKA) – immár másodszor! Ruppert Tamás egyetemi docens az FKA vezetőségi tagja lett, ezzel tovább erősítve az egyetem jelenlétét a tudományos közéletben.
Padisák Judit és Gelencsér András professzorok a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagjai lettek, míg Hangos Katalin a Műszaki Informatikai Karról az MTA levelező tagja lett.
Csillag Zsolt, a Pannon Egyetem kancellárja ismertette, hogy a nemrégiben megrendezett Veszprémi Egyetemi Napok igen nagy sikert aratott. Idén még jobban figyeltek a környezettudatosságra, hogy kevesebb hulladék keletkezzen. Öt nap alatt húszezer látogató volt.
Május 16-án megrendezik a Regattát, melynek esőnapja másnap, vagyis 17-én szombaton van. Május huszadikán a tavaly 75 éves Pannon Egyetemről készült interjúkötetet mutatják be az E épületben, délután öt órától.
Forrás: vehir.hu