Kutatás-Fejlesztési és Innovációs Díj

Kutatás-Fejlesztési és Innovációs Díjat a Pannon Egyetem és a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara közösen alapította.

A díj célja:

Veszprém vármegye kiemelkedő – a vármegye gazdaságára, foglalkoztatására hatással bíró – kutatás-fejlesztési eredményeket felmutató vállalkozásának elismerése, különös tekintettel a K+F+I tevékenység vármegyében történő beágyazottságára, a Pannon Egyetemmel, mint régiós tudományos központtal történő együttműködésére.

A díjazás feltételei:

• a díjazott vállalkozás jelentős, több éve folytatott K+F+I tevékenységet és eredményeket tudjon felmutatni;
  • legyen a Pannon Egyetemmel közös kutatás-fejlesztési együttműködése;
  • legyen hatása a Pannon Egyetemen folyó műszaki, gazdaságtudományi, oktatói és kutatótevékenységre;
  • legyen képes felmutatni szabadalommal védett, jelentős és publikált, vagy az adott ipari területen nemzetközileg elfogadott K+F+I teljesítményt;
  • jelentős hatással bírjon a vármegye gazdasági teljesítményére, foglalkoztatására;
  • előnyt élvezzen a K+F+I központot kiépítő működtető vállalkozás;
  • előnyben részesüljön az adott iparágba történő nemzetközi beágyazottság, a regionálisan is kimutatható K+F+I teljesítmény.

A díjazás rendje:

A díjat a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöksége és a Pannon Egyetem szenátusa ítéli oda a céloknak és feltételeknek legjobban megfelelő vállalkozás részére. A díjazott vállalkozás a kamara TOP 100+200 bemutató rendezvényén veheti át a díjat. A díjat az egyetem rektora és a kamara elnöke adja át.

A díj formája:

A megfelelő presztízs biztosítása érdekében az alapítók a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. által gyártott művészeti alkotást választottak. A díj motívuma a közösen kiválasztott oklevélen is megjelenik.

Díjazott vállalkozások:

2023:

• Silver Frog Kft. (Veszprém)

2022:

• CoreComm SI Kft. (Veszprém)

2021:

• Virgo Systems Kft. (Veszprém)

2019:

• Flexmont Kft. (Veszprém)

2018:

• Controlsoft Kft. (Veszprém)

2017: