Az AE-Plasztik Zrt.-nél ülésezett a Humán Klub és a Járműipari Klaszter

2019. április 24.

Az ajkai AE-Plasztik Zrt. fogadta a kamara által működtetett Veszprém Megyei Humán Szakemberek Klubja és a Bakony-Balaton Mechatronikai és Járműipari Klaszter tagjait.

Fókuszban a műanyagipar, az innováció, a szezonális munka és a munkaerőmegtartás.

AZ AE-PLASZTIK

Az 1996-ban alakult Ajkai Elektronikai Kft. jogutódjaként jött létre 2008-ban az AE-Plasztik Kft., amely 2016 júniusában zártkörűen működő részvénytársasággá alakult.

A cég profilja főként műanyag burkolatok, szegélyek, belső ülőelemek, kioldó fogantyúk, házak, ajtókapcsok és néhány külső alkatrész. Alkalmazott technológiák: fröccsöntés, kézi és gépi szerelés, tamponnyomás, bélyegzés.

A vállalat bevételeinek legnagyobb része az autóiparból származik. A Suzuki, mint fő partner mellett többek között a Valeo Auto-Electric Magyarország Kft., az Adient Mezőlak Kft., a Bourns Alkatrészgyártó Kft. részére is szállítanak alkatrészeket - mondta el Vitai Balázs, az AE-Plasztik Zrt. vezérigazgatója.

SZEZONÁLIS MUNKÁK

Az ülés első előadója, Györkös-Tavaszi Mónika az alkalmi és szezonális munkák új hirdetési felületét mutatta be a résztvevőknek. A JóDolgos internetes felület elsősorban fizikai munkák hirdetőfelülete, amely hr-barát, könnyen elérhető, és a jelentkezők előszűrése is megtörténik.

MUNKAERŐMEGTARTÁS

Maczkó Nóra, az Improvers Group szervezetfejlesztési tanácsadója a munkaerőmegtartás nemzetközi trendjeiről és hazai tapasztalatairól tartott előadást.

A HR Evolution Group reprezentatív felmérése alapján a nők esetében az embertelen bánásmód, a férfiak esetében a be nem tartott ígéretek a munkavállalók felmondásának elsődleges okai, ezért nagyon fontos a hiteles, emberközpontú kommunikáció és bánásmód.

Hármas kihívással kell szembenézni a vállalati kultúrában: agilitás, tudásalapúság, generációváltás. A tanácsadó szerint a sikeres vállalati kultúrában a megtartás az új toborzás, tehát a megtartó vállalati kultúrát kell fejleszteni.

Az ülés üzemlátogatással zárult, ahol innovatív technológiai megoldásokkal is megismerkedtek a résztvevők.

Humán Szakemberek Klubja

Bakony-Balaton Mechatronikai és Járműipari Klaszter