FELHÍVÁS - Felelősség a Közösségért és a Környezetért Díj 2024

2024. október 10.

A „Felelősség a Közösségért és a Környezetért” díjat a Veszprém Vármegyei Önkormányzat Közgyűlése és a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara közösen adományozza annak a Veszprém vármegyei társas vagy egyéni vállalkozásnak, amely tagja a Kamarának, és közvetve vagy közvetlenül a vármegyéhez kötődő kiemelkedően jelentős munkával, cselekedetével példaértékű eredményeket ért el a Veszprém vármegyében élő lakosok életminőségének javításában, és hozzájárult a vármegye gazdasági fejlődéséhez, hírnevének öregbítéséhez.

A Veszprém Vármegyei Önkormányzat díjainak adományozásáról szóló 19/2023. (XII.16.) rendelete rendelkezik a „Felelősség a közösségért és környezetért” díj adományozásának szabályairól.

A díj adományozása alapjául szolgáló tevékenységek az alábbiak:

• az adott település sportéletének fellendítése érdekében nyújtott támogatás,
  • kulturális rendezvények, közösségi kiállítások, vásárok támogatása,
  • szociális célú támogatások,
  • közösségi infrastruktúra fejlesztésének támogatása,
  • saját dolgozók képzésének, sport- és szórakoztató rendezvények támogatása,
  • közcélú alapítványok támogatása,
  • közép- és felsőfokú képzés támogatása, ösztöndíjak alapítása,
  • környezettudatos tevékenység,
  • civil szervezetekben, kisközösségi önszerveződésekben, illetve ezek érdekében végzett szervező tevékenység,
  • kiemelkedően jelentős környezet-, és természetvédelmi tevékenység.

A díjból évente legfeljebb egy adományozható.

Az adományozást írásban, részletes indokolással kezdeményezhetik:

• Veszprém vármegye helyi önkormányzatai,
  • vármegyei szintű társadalmi szervezetek,
  • a díj birtokosai,
  • a Kamara,
  • legalább 5 vállalkozás képviselője közösen.

A kezdeményezést az Önkormányzat Közgyűlésének Elnökéhez vagy a Kamara Elnökéhez lehet benyújtani.

A javaslatban meg kell jelölni:

• az elismerésre javasolt vállalkozás székhelyét vagy telephelyét,
  • a javaslat indokait, az elismerés alapjául szolgáló érdemeket,
  • az elismerésre javasolt társaság, vállalkozás tevékenységének részletes bemutatását,
  • a megye fejlődése érdekében tett tevékenységeket.

A díj ugyanazon vállalkozás részére egy ízben adományozható.

A díj átadására a Kamara által szervezett éves nagy rendezvényen, általában a Gazdasági Évnyitó rendezvényen kerül sor. A díj átadására a Kamara Elnöke az Önkormányzat Közgyűlésének Elnökével együtt jogosult.

Fentiek alapján kérjük, hogy 2024. október 31-i beérkezési határidőig tegye meg javaslatát az Ön által arra érdemesnek tartott vállalkozó személyre, vagy vállalkozásra (a mellékelt nyomtatvány felhasználásával), az alábbi címek valamelyikére:

Veszprém Vármegyei Önkormányzat
8200 Veszprém, Megyeház tér 1.

vagy

Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara
8200 Veszprém, Radnóti tér 1.

Ezúton is előre megköszönjük, hogy esetleges javaslatával a kitüntetésre érdemesnek talált vállalkozók és vállalkozások munkájára, teljesítményére ráirányítja a figyelmet.

Korábbi díjazottak