Ágazati alapvizsga elnökök felkészítése és vizsgája

2024. április 19.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara 2024. április 19-én felkészítő szakmai fórumot és megújító vizsgát tartott az ágazati alapvizsga elnökök részére.

Az előadáson bemutatásra kerültek a szakképzési rendszer törvényi hátterének legújabb változásai. A tájékoztató során a vizsgabizottsági elnökök megismerték többek között az új intézményi és képzési struktúrát, a szakmai oktatás felépítését, a képzéshez és vizsgáztatáshoz kapcsolódó jogszabályi előírásokat, valamint részletes ismertetésre került a vizsgáztatásban betöltött saját szerepkörük és feladataik.

A felkészítéseken 77 fő ágazati alapvizsga elnök vett részt, akik az előadás végén egy tesztsor kitöltésével adtak számot tudásukról.

A fórum a NFA-KA-KIM-6/2023/TK/22 közreműködői szerződés keretében valósult meg.