A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara összefoglalója a külkereskedelem szempontjából fontosabb országok aktuális gazdasági helyzetéről, az országokat érintő, legfontosabb intézkedésekről és az esetleges áruforgalmi korlátozásokról.

Számos, a koronavírus miatt nehéz helyzetbe került családnak nyújtott menedéket az elmúlt két évben a törlesztési moratórium. Azonban az Magyar Nemzeti Bank (MNB) tájékoztatása szerint érdemes újra elkezdeni törleszteni a hiteleket azoknak, akiknek anyagi helyzete ezt újra lehetővé teszi.

2022. március 7-től nem kell maszkot viselni az eddig előírt zárt terekben, üzletekben, a tömegközlekedési eszközökön, valamit megszűnnek a rendezvényekre vonatkozó korlátozások.

Megjelent a kötelező maszkviselésről szóló kormányrendelet: november 20-tól zárt térben újra kötelező a maszkhasználat, szolgáltatások esetén akkor kell maszkot viselni, ha az üzlethelyiségben öt főnél többen tartózkodnak.

2021. november 15-én megjelent Magyar Közlöny 206. számában került közzétételre a Kormány 627/2021. (XI. 15.) Korm. rendelete a villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény veszélyhelyzet ideje alatt történő eltérő alkalmazásáról.

Megjelentek a koronavírus-járvány elleni védelmi intézkedésről szóló legújabb szabályozások, amelyek értelmében a munkáltatók kötelező érvénnyel előírhatják a védőoltást a dolgozóik számára. Emellett a november 1-től kötelező a maszkviselés a tömegközlekedési eszközökön.

A hitelmoratóriumban érintett vállalkozások, általános moratóriuma október 31-ig érvényes, ezután pedig csak azok maradhatnak a programban jövő júniusig, akik ezt október végig külön jelzik a számlavezető bankjuknál.

Az egészségügy kivételével a belső terekben nem szükséges maszkot viselni, valamint a szállodák, éttermek, fürdők, strandok védettségi igazolvány nélkül is látogathatók.