Mesterlevél átadó ünnepség 2019

Szerző: Rábai Veronika
2019. november 18.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében immár több mint 800 mester avatására került sor az elmúlt években.

A november 18-i Mesteravató Ünnepségen autószerelő, autóelektronikai műszerész, CNC gépkezelő, karosszérialakatos és villanyszerelő szakmákban, 42-en vehették át mesterlevelüket.

Az Innovációs és Technológiai Minisztériummal kötött támogatási szerződés keretében 34 fő, önköltséges konstrukcióban pedig 8 fő vett részt idén mesterképzésen és -vizsgán.

Az ünnepséget dr. Somogyi Istvánné, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara főtitkára nyitotta meg. A mestereket Dr. Markovszky György, kamarai elnök, Csizmadia László kézműves tagozati alelnök és Herczku István, a karosszérialakatos mestervizsga elnöke köszöntötte. A mesterjelöltek közül Thury Tamás Pál mondott köszöntőbeszédet.

Az ünnepségen közreműködött Kövi Szabolcs zeneművész.

Mesterlevelet szereztek 2019-ben:

• Autóelektronikai szakmában:
    Bachstetter Richárd, Pál Krisztián
  • Autószerelő szakmában:
    Balázs Bálint András, Huszár Attila, Kaphegyi Péter, Kovács Krisztián, Kovács Zoltán, Lukács Győző, Novák Gergő, Őry Károly, Pataki Patrik, Pichler József Richárd, Pleiveisz Tamás, Rácz Zoltán, Sarudi László, Szalóki Szilárd, Takács Péter Kálmán, Tamás Lajos, Thury Tamás Pál, Timár Dávid József, Török József
  • CNC gépkezelő szakmában:
    Gergely Zsigmond, Heim Gábor, Siffel Gergő, Siffel Sándor, Szurics Ádám
  • Karosszérialakatos szakmában:
    Blaha Máté, Blaha Zsolt, Eisenacker Balázs, Epinger Ferenc, Grubits András, Harabula István, Hoffmann Gábor, Kardos Csaba, Kónya Tamás, Pacsay Tamás, Papp László, Paska Árpád
  • Villanyszerelő szakmában:
    Horogh Gyula Árpád, Kányai Tibor, Oláh Péter, Udvari Gábor

A Kiváló Mester címet Blaha Máté és Papp László karosszérialakatos mesterek vehették át.

Gratulálunk valamennyi mesternek!

A rendezvény az NFA-KA-ITM-4/2018/TK/22 számú támogatási szerződés keretében valósult meg.