Kismesterképző Nyári Tábor - 2024

2024. június 28.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara idén is megrendezte Kismesterképző nyári táborát felső tagozatos tanulók számára. A hét során a résztvevők betekintést nyerhettek a szakképzési rendszerbe és a veszprémi szakképző intézmények által kínált szakmák világába, miközben izgalmas és interaktív programokban vettek részt.

A tábor Ruppert Petra kamasz coach, mediátor önismereti foglalkozásával kezdődött, ahol a gyerekek képzeletbeli időutazáson vettek részt, és játékos feladatokkal fedezték fel önmagukat és jövőjüket. Ezt követően a Padányi Katolikus Iskolában a csecsemő- és gyermekápoló szakmát ismerhették meg.

A Veszprémi SZC "SÉF" Vendéglátás-Turizmus Technikumban a cukrász szakmába nyertek bepillantást, majd a Fenyves Malomban malombemutatón és langalló sütésen vehettek részt. A Veszprémi SZC Bethlen István Közgazdasági és Közigazgatási Technikumban a pénz világával kapcsolatos interaktív játékokon keresztül bővítették tudásukat. Délután a Digitális Tudásközpontban a mesterséges intelligenciával és a 3D-s tervezéssel foglalkoztak.

A Veszprémi SZC Jendrassik-Venesz Technikumban az intézményben tanulható szakmákat próbálhatták ki az iskola oktatói segítségével és még a saját ebédjüket is elkészítették. Ellátogattak a Szakipark – Veszprémi Iparos Parkba, ahol üzemlátogatáson és különböző interaktív játékokon vettek részt.

A Veszprémi SZC Ipari Technikumban a gépgyártás-technológiai technikus, a mechatronikai technikus, valamint a szoftverfejlesztő- és tesztelő szakmákat fedezték fel. Az utolsó napon Ruppert Petra kamasz coach és mediátor vezetésével önismereti foglalkozással és a tábor zárásával búcsúztak a résztvevők.

A hét során minden nap izgalmas és tanulságos programokkal gazdagodtak a gyerekek, rengeteg új ismeretet szereztek a különböző szakmákról és iskolákról. Remélhetőleg mindannyian közelebb kerültek ahhoz, hogy megtalálják a számukra legmegfelelőbb pályát.

Szeretnénk köszönetet mondani mindazoknak az iskoláknak és szervezeteknek, akik fogadták táborozóinkat és hozzájárultak a program sikeréhez:

• Digitális Tudásközpont
  • Padányi Katolikus Iskola
  • Szakipark – Veszprémi Iparos Park
  • Veszprémi SZC "SÉF" Vendéglátás-Turizmus Technikum és Szakképző Iskola
  • Veszprémi SZC Bethlen István Közgazdasági és Közigazgatási Technikum
  • Veszprémi SZC Ipari Technikum
  • VSZC Jendrassik-Venesz Technikum

A tábor a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara és a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara között megkötött NFA-KA-KIM-6/2023/TK/22 közreműködői szerződés keretében valósult meg.