A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara meghirdette felhívását az általa nyilvántartott Országos Vizsgafelügyelői Névjegyzékbe történő jelentkezésre.
A pályázati felhívás részletei:
A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Szkr.) 272. § (1) (2) és (3) bekezdése értelmében a szakmai vizsga vizsgabizottsága három tagból áll, amelynek ellenőrzési feladatokat ellátó tagja (azaz a vizsgafelügyelő) felel a szakmai vizsga szabályszerűségéért, akit a szakmai vizsga helyszíne szerint területileg illetékes gazdasági kamara delegál az akkreditált szakképzési vizsgaközpontok által szervezett alábbi vizsgákra:
- az Szkr.-ben kiadott Szakmajegyzékben szereplő szakmák szakmai vizsgái,
- a Szakmajegyzékben szereplő szakmák részszakmáinak szakmai vizsgái,
- kifutó rendszerben az Országos Képzési Jegyzékben szereplő szakképesítések iskolai rendszerű képzéseinek szakmai vizsgái,
A vizsgafelügyelői névjegyzékbe jelen pályázati felhívás alapján lehet jelentkezni.
A pályázaton történő részvétel feltételei:
A pályázaton az a személy vehet részt, aki
- az Szkr. 134. § (2) bekezdésében előírt, a megpályázott szakmáknak, szakmairányoknak megfelelő felsőfokú szakirányú szakmai végzetességgel rendelkezik, azaz:
a) technikumban megszerezhető szakma szakmai vizsgája esetén szakmai tanárképzésben szerzett mesterfokozattal vagy felsőfokú végzettséggel és az ágazatnak megfelelő szakképzettség, vagy
b) szakképző iskolában megszerezhető szakma szakmai vizsgája esetén az ágazatnak megfelelő felsőfokú végzettséggel és szakképzettséggel vagy felsőfokú végzettséggel és az ágazatnak megfelelő szakképesítéssel kell rendelkezni,
- az előírt végzettség megszerzésétől számított tíz év szakirányú szakmai gyakorlattal rendelkezik,
- cselekvőképes, valamint
- büntetlen előéletű és nem áll a tevékenység folytatását kizáró foglalkozástól eltiltás hatálya alatt.
Felhívjuk a pályázók figyelmét, hogy a nyilvántartásba került vizsgafelügyelőknek három évenként részt kell vennie a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által a vizsgafelügyelők részére szervezett ismeretmegújító továbbképzéseken, tréningeken, és az ott megszerzett tudásukról számot is kell adni. Az első továbbképzést a névjegyzékre kerülést követő egy éven belül kell teljesíteni.
A pályázat benyújtása:
A pályázatokat a pályázat 1. számú mellékleteként megjelentetett szakmajegyzék szerinti szakmák mindegyikében várjuk, de elsősorban az alábbi ágazatokhoz tartozó szakmákban:
- Elektronika és elektrotechnika
- Építőipar
- Fa- és bútoripar
- Gazdálkodás és menedzsment
- Informatika és távközlés
- Kereskedelem
- Közlekedés és szállítmányozás
- Specializált gép- és járműgyártás
- Szociális
- Turizmus-vendéglátás
A pályázónak a felhívás 2. számú mellékleteként megjelentetett pályázati adatlapot, illetve a pályázati adatlaphoz tartozó kötelező mellékleteket papír alapon kell benyújtani.
A pályázati adatlap kötelező mellékletei:
- szakmai önéletrajz,
- iskolai végzettséget, szakképzettséget igazoló okiratok másolata,
- kamarai vagy érdekképviseleti tagság igazolása (amennyiben van),
- 2 darab szakmai ajánlás, amelyből legalább egy gazdasági kamarai tagtól vagy gazdasági érdek-képviseleti szervezeti tagtól származik
- szakmai gyakorlat igazolása (alapdokumentummal alátámasztott hivatalos munkáltatói igazolás vagy cégkivonat, amely dokumentum nem lehet 30 napnál régebbi dátummal ellátva),
- a pályázó nyilatkozata arra vonatkozóan, hogy hozzájárul személyi adatai névjegyzékben való közzétételéhez, valamint kezeléséhez,
- büntetlen előélet igazolása (hatósági erkölcsi bizonyítvány).
Amennyiben a pályázó rendelkezik
- pedagógiai végzettséggel, és/vagy
- szakmai vizsgáztatásban vizsgaelnöki gyakorlattal, és/vagy
- közoktatási és szakmai szakértői referenciákkal, és/vagy
- szakgimnáziumban, szakképző iskolában szerzett oktatási tapasztalattal,
kérjük, hogy a fentieket igazoló dokumentumokat szintén csatolja pályázatához.
Díjazás:
A vizsgáztatási díjat, továbbá az esetleges utazási és szállásköltséget a vizsgaszervező vagy a vizsgaszervezővel kötött megállapodás alapján a szakképző intézmény fizeti ki a vizsgáztatónak. A vizsgáztatási díj kifizetése kizárólag a vizsgával összefüggő, jogszabályban előírt feladatok jogszerű és teljes körű ellátásával összefüggésben történik.
A pályázat benyújtásának határideje: 2025. február 16.
A bírálat eredményéről a jelentkezők írásban kapnak értesítést.
A pályázat benyújtásának módja:
A pályázatokat postai úton kérjük megküldeni a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara címére: 8200 Veszprém, Radnóti tér 1.
A borítékon kérjük feltüntetni: "Vizsgafelügyelői névjegyzék"
A szakmai vizsgadelegálással és a vizsgafelügyelői pályáztatással kapcsolatos további információkról ITT tájékozódhat.
Hegyi Lilla mesterképzési referens, duális képzési tanácsadó
Tel.: +36-88-814-116, Mob.: +36-20-312-2526
E-mail: hegyi.lilla@veszpremikamara.hu
A projekt a Kulturális és Innovációs Minisztérium finanszírozásában valósul meg a NFA-KA-KIM-6/2024/TK/22 számú közreműködői szerződés keretében.
Kapcsolódó dokumentumok: