A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara február 14-én szakmai látogatást szervezett a Minőség Klub tagjai számára. Az eseménynek ez alkalommal a CoreComm SI Kft. adott otthont.

A Magyar Innovációs Szövetség – a Magyar Innovációs Alapítvánnyal közösen – a Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal főtámogatásával, valamint az Agrárminisztérium és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala támogatásával, immár 31. alkalommal hirdeti meg a 2022. évi MAGYAR INNOVÁCIÓS NAGYDÍJ pályázatot.

2022. november 10-én került sor a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a NAV Veszprém Megyei Adó- és Vámigazgatósága, a KSH, valamint a Napló közös gazdasági kiadványának díjátadókkal egybekötött bemutató rendezvényére.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2021 őszén sikeresen pályázott az Erasmus+ KA1 program keretében, így lehetőség nyílt a duális képzésben közreműködő szakemberek külföldi tapasztalatszerzését támogatni kettő, egyhetes tanulmányút (job-shadowing) formájában.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által működtetett Humán Szakemberek Klubjának őszi kihelyezett klubülésén a LOCARGO Nemzetközi Szállítmányozó és Logisztikai Kft. tevékenységével, munkaerő-piaci helyzetével, jó gyakorlataival ismerkedhettek meg a résztvevők.

A Digiméter non-profit projekt a hazai kis-és középvállalkozások digitális versenyképességének javítását tűzte ki célul. A Digiméter 2022 tavaszi kutatása a koronavírus digitalizációs hatásait mérte meg az ügyfélszerzés és tanácsadás, az otthoni munkavégzés és a digitális pénzügyek területén.

A Digitális Jólét Nonprofit Kft. által meghirdetett MI Kihívás célja, hogy a társadalom legalább 1%-a, 100 ezer magyar polgár szerezzen alapismereteket a mesterséges intelligenciáról online kurzus útján, 1 millióan pedig kiállítások, rendezvények, ismeretterjesztő anyagok és versenyek segítségével kerüljenek közelebb a technológiához.

Csatlakozzon Ön is a térítésmentes részvételt biztosító Vállalkozz Fenntarthatóan! alprogramhoz, hogy megtapasztalja: a gazdasági fejlődés és a környezettudatos gondolkodás egymást kiegészítve és erősítve mutat a jövő irányába!