Z generációs munkavállalók workshop Balatonkenesén

2024. június 12.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara 2024. június 10-én workshopot szervezett „Z generációs munkavállalók” címmel a balatonkenesei Hotel Marina-Port****-ban.

A tréning célja a Z generáció munkahelyi jellemzőinek és elvárásainak megismertetése, a vonzó munkahelyi környezet kialakításához szükséges praktikus tanácsok megosztása, valamint a Z generáció hatékony vezetésének és megtartásának ismereteinek és készségeinek elsajátítása volt.

A workshopot Fogarasy Attiláné tréner tartotta. A résztvevők megismerhették a generáció ön- és társismeretének, együttműködésének, kommunikációjának jellemzőit, valamint a velük kapcsolatos sztereotípiákat is eloszlatták. A tréner kifejtette, hogy a Z generáció tagjai önállóak, kreatívak, jó kommunikációs készséggel rendelkeznek és gyorsan tanulnak, emellett bemutatta a Z generáció teljesítménymotivációs módszereit is. A kávészünet után a workshop a Z generáció megtartására összpontosított.

A jelenlévők konfliktuskezelési stratégiákat tanultak, és megismerték a hidak építésének technikáit a generációk közötti hatékony és eredményes együttműködés érdekében. A tréner beszélt az "elengedés és befogadás" korosztályos harcáról, a "cipelt terhek" elengedéséről, valamint az együttműködő kommunikáció technikáiról is. A résztvevők kérdezéstechnikai és stratégiaalkotási gyakorlatokon vettek részt, és megtanulták a konstruktív visszajelzés és kritika megfogalmazásának lehetőségeit is.

A tréning hozzájárult ahhoz, hogy a Veszprém vármegyei cégek jobban megértsék a Z generációt, és hatékonyabban tudjanak velük együttműködni.

A szakmai program Magyarország Kormánya és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara "Szövetségben a Vállalkozókkal" című megállapodásához kapcsolódóan, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium támogatásával a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara VF/44/5/2023_VKIK számú támogatási szerződése keretében valósult meg.

• 2024-06-10 Z generacios munkavallalok