Szakképzési Díj pályázat 2021 - Kamarai elismerés

2022. március 11.

A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) 2021-ban is meghirdette a Szakképzési Díj pályázatot, amely azon kiemelkedő projekteket és kezdeményezéseket méltatja, amelyek jelentős mértékben és példaértékű módon segítik elő a duális képzést Magyarországon. A díj célja, hogy ösztönözze a magyarországi szakképzési rendszer fejlődését.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és a dm-drogerie markt Kft. közösen elkészített pályázatában az MKIK által meghirdetett 40 órás oktatói tudásmegújító program megvalósítását mutatja be. A kidolgozott koncepción túl a helyi szervezésű projekt az oktatók tudásbővítésén és a kapcsolati rendszer erősítésén kívül azt a célt is megfogalmazta, hogy az oktatók által képviselt tanulási területek összehangolásra kerüljenek, vagyis az elméleti tananyagegységek és a gyakorlati oktatás szinkronban, egymást kiegészítve valósuljon meg a szakmai képzést illetően.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a dm-drogerie markt Kft.-vel megvalósított, Szakmai együttműködés fejlesztése a szakképzési szereplők között projektjét a DUIHK szakmai zsűrije elismerésben részesítette Budapesten, 2022. március 10-én.