Új védnöki táblás vendéglátóhelyek

2019. szeptember 13.

A Veszprém, Somogy és Zala megyei kereskedelmi és iparkamararák együttműködésében, kiváló szolgáltatást nyújtó vendéglátóhelyek elismeréseként kamarai védnöki táblák ünnepélyes átadására került sor szeptember 12-én Balatonfüreden, a Vitorlás Étteremben.

Az ünnepségen 10 vendéglátóhely vehetett át védnöki táblát, velük együtt már 127 minősített, színvonalas étterem, cukrászda, és kávéház működik a három megyében.

A rendezvényt dr. Markovszky György, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke nyitotta meg. Meghívott előadóként dr. Bóka István, a Balaton Fejlesztési Tanács elnöke, Balatonfüred polgármestere a Balaton térség jövőbeni fejlesztéséről, a turizmus alakulásáról beszélt, majd ezt követően Mayer Gyula, az Ágazati Készségtanács Vendéglátóipari és Turisztikai Tagozatának elnöke a képzés, utánpótlás helyzetét foglalta össze a vendéglátás területén.

A tartalmas előadások után került sor a védnöki táblák átadására.

A Veszprém megyei díjazottak:
Magas Enikő és Kós Attila (Petrányi Borterasz), Papp Zsolt és Boros Erna (Papok Borozója)

Védnöki tábla elismerésben részesült Veszprém megyéből:

• Papok Borozója Étterem, Balatonszőlős
  • Petrányi Borterasz, Csopak

Kamarai védnöki táblát vehetett át Somogy megyéből:

• Bella Itália Étterem, Siófok
  • Lavender Terasz Étterem, Balatonvilágos
  • Platán Étterem, Balatonföldvár
  • Vitorlás Étterem, Balatonlelle
  • Dinasztia Cukrászda, Siófok

Zala megyéből védnöki táblát nyert:

• Római Pince Étterem, Hévíz
  • Czukorka Cukrászda, Zalaegerszeg
  • Macchiato Caffe & Lounge, Hévíz

Az újonnan elismerést kapott vendéglátóhelyek mellett 38, kamarai védnöki táblával már rendelkező Veszprém megyei üzlet utóminősítése is sikeresen lezajlott.

Somogy megyei díjazottak

Az átadón dr. Bóka István BFT elnök, Mayer Gyula ÁKT elnök, valamint Varga József SKIK elnök, dr. Szabó Antal ZMKIK általános alelnök és dr. Markovszky György VKIK elnök működtek közre.

A védnöki táblás vendéglátóhelyek a www.vednokitabla.hu weboldalon tekinthetők meg.