A Kulturális és Innovációs Minisztérium Felnőttképzési Főosztálya, a Pest Vármegyei Kormányhivatal, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal, valamint a Felnőttképzők Szövetsége által szervezett konferencia kiváló lehetőséget biztosított a szakmai eszmecserére, a legfrissebb jogszabályi változások és trendek megismerésére a témában.
A konferencia központi témája a felnőttképzés fejlesztése volt, kiemelve a felsőoktatással való együttműködési lehetőségeket, jogszabályi változásokat, nemzetközi trendeket, valamint az adatszolgáltatási és vizsgáztatási rendszerek újításait.
Pósánné Rácz Annamária helyettes államtitkár hangsúlyozta a felnőttképzés szerepét a munkaerőpiaci igények hatékony kielégítésében és a KKV-k versenyképességének növelésében. A Felnőttképzők Szövetségének elnöke, Dr. Zsuffa Ákos a konferencián bemutatta az e-learning térnyerését, a VR- és AI-alapú oktatási megoldások terjedését, valamint a készségalapú képzések növekvő jelentőségét. Hansúlyozta: a nemzetközi és hazai pályázatok, például az Erasmus+ és a GINOP, kulcsfontosságúak a finanszírozásban és innovációban. Varga Martina a Kulturális és Innovációs Minisztérium főosztályvezetője ismertette a rugalmasabb és hatékonyabb felnőttképzési rendszer kialakítását célzó módosításokat, ezt követően pedig Dr. Magyar Zita, a Nemzeti Szak és Felnőttképzési Hivatal elnök asszonya bemutatta az új vizsgáztatási rendszert és az interaktív vizsgák változásait. Schmidtné dr. Behovics Judit (Pest Vármegyei Kormányhivatal) az ellenőrzési gyakorlatok és jogszabály-módosítások hatásairól számolt be.
Az adatszolgáltatási rendszer fejlesztéseiről és az elektronikus képzési dokumentáció előnyeiről pedig Bertalan Tamás (Edudev Zrt.) és Pádár Tivadar (Felnőttképzők Szövetsége) beszélt, majd Karvázy Eszter (NSZFH) bemutatta az AL Agenda és EPALE programokat, amelyek az egész életen át tartó tanulás és a nemzetközi tapasztalatcsere elősegítésére fókuszálnak.
A konferencia rámutatott, hogy a felnőttképzés kulcsszerepet játszik a gazdasági és társadalmi fejlődés támogatásában. Az innováció, a jogszabályi fejlesztések és a nemzetközi együttműködések hozzájárulnak egy rugalmasabb és versenyképesebb képzési rendszer kialakításához.