Felelősség a Közösségért és Környezetért Díj

Felelősség a Közösségért és Környezetért Díjat a Veszprém Vármegyei Önkormányzat és a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara közösen alapította.

A díj célja:

A díj célja azon Veszprém vármegyei társas vagy egyéni vállalkozás elismerése, amely önkéntes tagja a kamarának, és közvetve vagy közvetlenül a vármegyéhez kötődő kiemelkedően jelentős munkával, cselekedetével példaértékű eredményeket ért el a Veszprém vármegyében élő lakosok életminőségének javításában, s hozzájárult a vármegye gazdasági fejlődéséhez.

A díjás feltételei:

• az adott település sportéletének fellendítése érdekében nyújtott támogatás,
  • kulturális rendezvények, közösségi kiállítások, vásárok támogatása,
  • szociális célú támogatások,
  • közösségi infrastruktúra fejlesztésének,
  • saját dolgozók képzésének, sport- és szórakoztató rendezvények támogatása,
  • közcélú alapítványok támogatása,
  • közép- és felsőfokú képzés támogatása, ösztöndíjak alapítása,
  • környezettudatos tevékenység,
  • civil szervezetekben, kisközösségi önszerveződésekben, illetve ezek érdekében végzett szervező tevékenység,
  • kiemelkedően jelentős környezet-, és természetvédelmi tevékenység.

A díjazás rendje:

A díj átadására a kamara által szervezett éves Gazdasági Fórum rendezvényen kerül sor. A díj átadására a kamara elnöke az önkormányzat közgyűlésének elnökével együtt jogosult.

A díj formái:

A díjazott vállalkozás a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. által gyártott értékes művészi tárgyjutalomban és díszoklevélben részesül.

Díjazott vállalkozások:

2020:

• "VKSZ" Veszprémi Közüzemi Szolgáltató Zrt. (Veszprém)

2019:

• Csatári Plast Kft. (Nemesvámos)

2018:

• Probio Zrt. (Balatonfüred)

2016:

• Anna Grand Hotel Kft. (Balatonfüred)

2015:

• Rendszertudományi Innovációs Központ Zrt. (Balatonfüred)