Segítség a pályaválasztáshoz - Veszprémi7nap

2021. november 22.

Az általános iskolák 8. osztályos tanulói számára életre szóló döntés lehet, hogy milyen irányt vesz a későbbi szakmai pályafutásuk.

Az elmúlt évek tapasztalata azt mutatja, hogy csak akkor születhet megalapozott döntés, ha a diák és a szülő minden felmerülő kérdésre választ kap. Így a pályaelhagyók száma is csökkenthető.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a minap Irány a szakképzés! címmel pályaválasztási délutánt szervezett elsősorban végzős általános iskolai diákok és szüleik részére. A rendezvény célja az volt, hogy a megyében működő szakképzési intézmények bemutathassák képzési kínálatukat.

A rendezvény sikerét jelzi, hogy a délután során több mint kettőszázan fordultak meg a kamara székházában. De az iskolák részéről is nagy volt az érdeklődés, hiszen összesen 19 intézmény képviseltette magát.

A látogatóknak lehetőségük nyílt arra, hogy az intézményekkel kapcsolatos kérdéseiket személyesen tegyék fel, egyénileg érdeklődjenek a számukra fontos témákban.

A kamara kezdeményezésének hasznosságát igazolják a visszajelzések is. Többen hangoztatták, örülnek, hogy egy helyen több iskola képviselőivel is személyes tudtak konzultálni az általuk indított képzésekről, a gyermekek előtt álló lehetőségekről. Éppen ezért túlzás nélkül állítható, a kamarai rendezvény elérte a célját.

forrás: Tremmer Tamás, Veszprémi 7 Nap