EUrópa-napi események

2021. április 30.

A minden évben megrendezett Európa-nap (május 9.) az európai béke és egység ünnepe. A pandémiás helyzetre tekintettel a kamara által működtetett Europe Direct iroda online nyereményjátékot hirdet 2021. május 3. és 9. között.

Ezen a napon a történelmi jelentőségű "Schuman-nyilatkozat" évfordulóját ünnepeljük. Robert Schuman francia külügyminiszter 1950. május 9-én Párizsban olyan új politikai és gazdasági együttműködést vázolt fel Európa számára, amely lehetetlenné teszi a háborút a kontinens országai között.

Schuman új európai intézmény felállítását szorgalmazta abból a célból, hogy az összefogja és irányítsa a kontinens országainak szén- és acéltermelését. Az intézményt létrehozó szerződés aláírására egy évvel később került sor. A mai Európai Unió kialakulását a Schuman-javaslattól számítjuk.

A járványhelyzet miatt sajnos hagyományos rendezvény tartására nincsen lehetőség, de csatlakozzon online az "Európa-nap 2021 - NYEREMÉNYJÁTÉK" c. eseményhez a Europe Direct Veszprém Facebook-oldalán!

2021. május 3. és 9. között töltse ki az EUrópa-kvíz 2021-et és nyerje meg a 10.000 Ft értékű Gusto Delicate utalványt, vagy az 5.000 Ft értékű FeltöltőPont utalványt, vagy egy Europe Direct promóciós csomagot.

JÁTÉKSZABÁLYZAT >>

EURÓPA-KVÍZ 2021 A EUROPE DIRECT FACEBOOK ESEMÉNYÉBEN >>

2021. áprilisban fotópályázatot hirdetett az iroda "Ezerarcú Európa" címmel. A legjobbnak ítélt alkotásokra várjuk a szavazatokat az iroda Facebook oldalán május 3. és 8. között. A közönségszavazás alapján három legtöbb szavazatot (like) elnyerő fotó tulajdonosa értékes díjazásban részesül.

SZAVAZÁS AZ EUROPE DIRECT VESZPRÉM OLDALÁN >>

A járványhelyzet miatt idén is virtuális eseménnyé alakul át az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete által, az Európa-nap alkalmából rendezett hagyományos fesztivál. A május 9-i online rendezvényre ingyenes, élő Tóth Vera koncerttel, Mautner Zsófi otthonról is követhető főzőshow-jával, gyerekprogramokkal, szakmai beszélgetésekkel készülnek.

ONLINE EURÓPA-NAP KONCERTEKKEL ÉS BESZÉLGETÉSEKKEL >>