Kiemelkedő eredményekkel zárult a speciális lábápoló mestervizsga

2022. szeptember 27.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében szeptember 21-22-én került megrendezésre a speciális lábápoló mestervizsga, amelyen 5 fő mesterjelölt egy 3 fős vizsgabizottság előtt adott számot tudásáról.

A mestervizsgabizottság elnöke Kovács Marianna Zsuzsanna, a vizsgabizottság két tagja Balogh Lajosné és Flórián Gabriella volt.

A szakmai megmérettetést egy 4 hónapos intenzív felkészülési időszak előzte meg, ahol a mesterjelöltek kiemelkedő szorgalommal és kiváló oktatói segítség mellett olyan alaposan készültek fel a mestervizsgára, hogy szinte minden gyakorlati vizsgatevékenységből maximális pontszámot értek el. A csoportnak ezt a kimagasló teljesítményét a szakmai vizsgabizottság „egyedülálló” esetnek nevezte. Elmondásuk szerint minden olyan tulajdonságot, amit szakértőként egy leendő mestertől elvárnak - szakmai kompetenciák, felkészültség, felszereltség, hozzáállás, felelősségtudat – valamint minden olyan képességet és készséget, amit ezen mesterképesítés képzési és kimeneti követelménye előír, azt a csoport maximálisan elsajátította.

Fontos kiemelni, hogy ezen szakmában a felelősségtudat különösen fontos, hiszen a speciális lábápolók nem csupán esztétikai szolgáltatást nyújtanak, feladatuk elsősorban az olyan problémás lábak kezelése, amelyek betegség vagy túlterheltség következtében alakultak ki és orvosi konzultációt igényelnek. Tevékenységük a súlyosabb problémák megelőzését és a gyógyulás folyamatának elősegítését szolgája.

A mesterjelöltek szakmai gyakorlati felkészítője: Zámbó-Neusinger Katalin volt.

Gratulálunk a sikeres vizsgához!

A program a GFA-KA-ITM-12/2021/TK/22. sz. támogatási szerződés keretében valósult meg.