Kiváló eredményekkel zárult a kézápoló és körömkozmetikus mestervizsga

2022. november 08.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2022. május 18-án kézápoló és körömkozmetikus mesterképzést indított, amely több hónap intenzív felkészülést követően – 2022. november 4-én – sikeres mestervizsgával zárult.

A tanfolyamra 4 fő jelentkezett, akik támogatott formában vettek részt a képzésen. A vizsga 3 fős vizsgabizottság előtt zajlott, amelyen elnökként Kovács Marianna Zsuzsanna, tagokként pedig Balogh Lajosné és Verovszki Tímea vettek részt.

A vizsgára felkészítő mesterképzés több részből épült fel. A jelöltek először pedagógiai módszertani és vállalkozásvezetési ismereteket tanultak, majd elsajátították a kézápoló és körömkozmetikus szolgáltatás elméleti alapjait, amely magába foglalja az anatómiai, élettani, kórélettani, ortopédiai, bőrgyógyászati és belgyógyászati ismereteket, valamint a szolgáltatáshoz kapcsolódó anyag- és eszköz ismereteket.  Ezt követően belevágtak a gyakorlati tudásuk fejlesztésébe, amelynek során az alaptechnológiák alkalmazásán kívül professzionális szinten elsajátították valamennyi korszerű, modern, innovatív és divatos körömforma valamint körömstílus ápolási és építési technológiáját.

A vizsgatevékenység 3 napon át tartott, ugyanis az interaktív és a szóbeli vizsgarészeken túl a mesterjelölteknek 7 db vizsgamunkát kellett elkészíteniük. A feladatok különböző manikűr típusokat tartalmaztak, amelyeket más-más stílusban, különböző technikákkal és különböző anyagok alkalmazásával valósítottak meg. A vizsga végén az elkészült munkákról a mesterjelöltek egy portfóliót állítottak össze, amelyet prezentáció formájában mutattak be a bizottságnak.

A mesterjelöltek szakmai gyakorlati felkészítője Zámbó-Neusinger Katalin volt.

Gratulálunk a sikeres vizsgához!

A program a GFA-KA-ITM-12/2021/TK/22. sz. támogatási szerződés keretében valósult meg.