Modern Gyárak Éjszakája

2021. november 12.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium megbízásából 2021-ben ötödik alkalommal rendezték meg a népszerű Modern Gyárak Éjszakája programsorozatot, amelyhez idén is csatlakozott a nemesvámosi VESZ-MONT 2000 Kft.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében a VSZC Jendrassik-Venesz Technikum és a VSZC Ipari Technikum 65 tanulója is részt vett a gyárlátogatáson.

A bemutatón a diákok megismerkedhettek a cégnél zajló 3D tervezéssel, az alkatrészgyártó üzemmel, az összeszerelő csarnokban épülő célgépekkel, az automata gyártósorokkal és a kollaboratív és ipari robotokkal.

A VESZ-MONT 2000 Kft. a hazai célgépgyártás meghatározó vállalata, berendezései világszerte több országban hajtják az autó-, elektronika és egészségipar motorját. A 2000-es évek közepétől indult el a VESZ-MONT 2000 Kft., és azóta is töretlen fejlődési pályája, amely eredményeként a 7 milliárd forintot meghaladó árbevétellel és több mint 190 alkalmazottal évek óta a TOP 5 magyar automatizálással foglalkozó vállalat között foglal el előkelő helyet.