A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara a Corecomm SI Kft. támogatásával Solar Car Kihívás címmel technikaversenyt hirdetett a Veszprém vármegyei általános iskolák 6-7-8. osztályos diákjai részére.
A program célja az volt, hogy a résztvevő tanulók megismerkedjenek a famegmunkálással és a szerszámhasználattal, képet kapjanak a napelemtechnika és az energiatárolás alapjairól. A versenyre 15 általános iskolából közel 370 diák jelentkezett.
A bírálatra beérkezett több mint 100 munkadarab értékelése nehéz feladat elé állította a technikatanárokból álló zsűrit, mert nagyon sok szép, ötletes modell született az iskolákban. A zsűri végül a következő döntést hozta:
I. HELYEZETT: GIRLS
Csapattagok: Hanny Eszter, Fazekas Lili
Felkészítő pedagógus: Molnár Ákos
Fehérlófia Waldorf Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola
Nyereményük: 1-1 JBL Clip bluetooth hangszóró, elismerő oklevél
II. HELYEZETT: REGULY 11
Csapattagok: Csillag Benedek, Répás Bence
Felkészítő pedagógus: Kovács György
Zirci Reguly Antal Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola
Nyereményük: 1-1 Lenovo LivePods LP1 bluetooth fülhallgató, elismerő oklevél
III. HELYEZETT: MEDICAL CAR
Csapattagok: Glück Laura, Varga Dóra Anna
Felkészítő pedagógus: Horváth Irén
Balatonfűzfői Irinyi János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Nyereményük: 1-1 Xiaomi Mi Band 4C aktivitásmérő, elismerő oklevél
A díjak átadására ünnepélyes keretek között 2023. június 8-án kerül sor a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara tanévzáróján (Veszprém, Radnóti tér 1.)
A versenyen nyújtott kiemelkedő teljesítményükért elismerő oklevelet és 1-1 mozijegyet kapnak az alábbi csapatok:
ELTÉRŐ ELMÉK
Csapattagok: Erdélyi Dávid Erik,Kovács Olivér
Felkészítő pedagógus: Molnár Ákos
Fehérlófia Waldorf Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola
VILLÁM MCQUEEN TWINS
Csapattagok: Jánka Zsófia, Jánka Flóra
Felkészítő pedagógus: Molnár Ákos
Fehérlófia Waldorf Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola
SEBHO
Csapattagok: Sebesi Tamás, Horváth Kristóf
Felkészítő pedagógus: Kolontáriné Kálvin Éva
Herendi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola
SZIRÉNEK
Illés Nóra
Felkészítő pedagógus: Kolontáriné Kálvin Éva
Herendi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola
SZIRTES CSAPAT
Csapattagok: Krenács Milla, Katona Eszter
Felkészítő pedagógus: Kolontáriné Kálvin Éva
Herendi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola
SUNRC
Csapattagok: Balogh Gábor, Keindl Bene
Felkészítő pedagógus: Zsibrita Zoltán
Hriszto Botev Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola
BARKÁCSOLÓ HÖLGYEK
Csapattagok: Feil Milla, Steczina Alexandra
Felkészítő pedagógus: Egyedné Kamondi Tünde
Litéri Református Általános Iskola
Deák7aKDHM
Csapattagok: Kővári Dániel, Horváth Máté
Felkészítő pedagógus: Somosné Farkas Edina
Veszprémi Deák Ferenc Általános Iskola
Deák7bSzNSRL
Csapattagok: Szilágyi-Nagy Sára, Rácz Luca
Felkészítő pedagógus: Somosné Farkas Edina
Veszprémi Deák Ferenc Általános Iskola
Juhász-Kovács
Csapattagok: Juhász Alexandra, Kovács Eszter
Felkészítő pedagógus: Varga Judit
Ajkai Eötvös Loránd – Kossuth Lajos Általános Iskola
(A tanulók nyereményüket iskolájukban vehetik át.)
Gratulálunk a győzteseknek!