Szakmabemutató nap Pápán

2021. október 19.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2021. október 18-án szakmabemutató napot szervezett Pápán a Városi sportcsarnokban. A rendezvény célkitűzése a szakmatanulás népszerűsítése volt a pályaválasztás előtt álló fiatalok körében.

A programon 29 kiállító vállalkozás és szervezet, valamint szakképző intézmény működött közre. A rendezvényre több, mint 700 általános iskolás diák látogatott el. Az érdeklődő fiatalok 22 szakmát tekinthettek meg (ács, ápoló, asztalos, bádogos, burkoló, cukrász, divatszabó, épület- és szerkezetlakatos, festő, mázoló, tapétázó, fodrász, földmérő, földügyi és térinformatikai technikus, hegesztő, informatikai rendszer- és alkalmazásüzemeltető technikus, kereskedelmi értékesítő, kerámia- és porcelánkészítő (porcelánfestő), kéz- és lábápoló technikus, kisgyermekgondozó, -nevelő, kozmetikus technikus, kőműves, pincér-vendégtéri szakember, szakács, turisztikai technikus és villanyszerelő), illetve próbálhatták ki a foglalkozások egy-egy munkamozzanatát.