VIII. Szakmára fel! szakmaismereti vetélkedő

2022. április 11.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara immár nyolcadik alkalommal hirdette meg a „Szakmára fel!” többfordulós szakmaismereti vetélkedőt Veszprém megye általános iskoláinak felső tagozatos tanulói részére.

A versenyre 6-7-8. osztályos tanulókból alakultak négyfős csapatok, akiknek egy általuk választott szakmát kellett bemutatniuk többféle módon.

Az első fordulóban a csapatoknak a választott mesterség képviselőjével kellett felvenniük a kapcsolatot. A tanulók a szakemberrel készített, fényképekkel illusztrált interjúban mutatták be az adott szakmát, jellemző eszközeit, fontos munkamozzanatait illetve azt a tanulási folyamatot, amely a magas szintű képzettség eléréséhez szükséges.

A második fordulóban egy szórólapot, hirdetést kellett elkészíteniük a csapatoknak, amelyben jól felismerhető az általuk választott szakma és/vagy a bemutatott vállalkozás.

A beérkezett munkákat egy háromtagú zsűri értékelte. A tíz legjobb csapat 2022. április 11-én a kamara székházában megrendezett döntőben mérte össze tudását. A csapatoknak először egy szakmaismereti tesztet kellett kitölteniük, majd az általuk választott szakmát mutatták be egy prezentáció keretében. A kettő feladatra kapott pontszám adta ki a végeredményt.

Az első három helyezett csapat tagjai értékes tárgyjutalmakat vehettek át: az első helyezett csapat minden tagja egy-egy JBL Bluetooth fejhallgatót. a második helyezett csapat tagjai egy-egy JBL CLIP Bluetooth hangszórót, a harmadik csapat tagjai egy-egy XIAOMI aktivitásmérőt. A többi döntős csapatok tagjai egy-egy pendrive-ot és egy-egy mozijegyet kaptak.

Az eredményhirdetés előtt Csitei Tímea, a Europe Direct Veszprém munkatársa EU-s információszolgáltatással, kiadványokkal, játékokkal és apróbb ajándékokkal várta a diákokat.

Nyertesek:

• 1. helyezett: Karthauziak 2022. (Paul Angermann Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola Városlőd – Berkecz Orsolya, Csizmadia Hargita, Fuchs Zoltán, Straub Rebeka).
  • 2. helyezett: Borivók (Nagyalásonyi Kinizsi Pál Általános Iskola – Bagyura Laura, Sallai Vanessza, Sikos Evelin, Varga Nóra)
  • 3. helyezett: Mesterség kutatók (Balatonfűzfői Irinyi János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola – Hegedűs Alexandra, Ódor Laura, Takács Nóra, Varga Dóra Anna)

Minden résztvevőnek gratulálunk a színvonalas munkájához!

A rendezvény az GFA-KA-ITM-12/2021/TK/22 támogatási szerződés keretében valósult meg.